Zeydan Karalar'dan çok kritik o göreve atama -

Zeydan Karalar’dan çok kritik o göreve atama

Bir yandan mali disiplin sürecini işleten bir yandan da yönetici kadrosunu şekillendiren Zeydan Karalar çok kritik bir göreve daha atama yaptı.

CHP kamuoyunda İstanbul seçimlerinin de etkisi ile sosyal demokrat kadroların şekillenmesindeki gecikme bazı itirazları ve eleştirileri de beraberinde getirmişti.

Ancak İstanbul seçimlerinin ertesinde süreci hızlandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar özellikle belediye iktisadi teşekküllerine atadığı isimler üzerinden lobi baskısına maruz bırakılmak istense de Rıza Mete ve diğer bir kaç atama ile yönetim şemasını büyük oranda şekillendirdi.

Belediyenin seçilmiş başkandan sonra ikinci kritik ismi olacak genel sekreterlik görevi için bekleyiş sürerken özellikle Sözlü dönemi harcamaların kamuoyunda yarattığı savurgan ve liyakat dışı algı nedeniyle çok kritik bir görev için isim arayışı içerisindeydi.

O görev Satın Alma Daire Başkanlığı göreviydi.

Adananediyor.com’un ulaştığı bilgilere göre uzun değerlendirmeler sonucunda Başkan Karalar bu görevi teslim edeceği ismi kararlaştırdı ve atamasını gerçekleştirdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde Maliyet Tespit Şube Müdürü olan Fehmi Korkmaz Satın Alma ve İhale Daire Başkanlığı görevine getirildi.

Korkmaz’ın ismi belediye çevrelerinde dürüst ve liyakatli bir isim olarak biliniyor. Öte yandan Korkmaz’ın kamu yönetimi tecrübesi de bu görev için önemli etken oldu.

FEHMİ KORKMAZ KİMDİR?

1970 Adana Tufanbeyli doğumlu olan Fehmi KORKMAZ Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü mezunu. Mühendis olan Korkmaz daha önce Köy Hizmetleri Batman İl Müdürlüğü’nde Proje ve Kontrol Mühendisliği, Sulama ve Toprak İşleri Şube Müdürlüğü
Adana İl Özel İdaresi’nde Proje ve Kontrol Mühendisliği, Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.


2014 yılında Özel İdare’nin kapatılmasının ardından sonra Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı’nda Proje Kontrol Mühendisliği, Satın Alma ve İhale Daire Başkanlığı’nda Maliyet Tespit Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu


Evli ve 2 çocuk babası olan Korkmaz, Kamu İhale Kanunu ve mevzuatında Adana bürokrasisinde önde gelen tecrübeli isimler arasında yer alıyor.

Tufanbeyli’li olan Korkmaz’ın sosyal demokrat bir aileden gelme ve ihale kanunu ile mevzuat tecrübesi atanmasında önemli etken oldu.

Bir cevap yazın