Zeydan Karalar yarın basın toplantısıyla yolsuzlukları halkla paylaşacak -

Zeydan Karalar yarın basın toplantısıyla yolsuzlukları halkla paylaşacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yarın madde madde tasarruf ve yolsuzlukları açıklayacak.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devraldıktan sonra büyük bir tizilikte belediyedeki mali çöküntüye neden olan dosyaları A takımıyla birlikte incelemeye alan Zeydan Karalar yarın düzenlenecek basın toplantısı ile kamuoyuyla bilgi ve belge paylaşacak.

MADDE MADDE HAZIRLANDI

Cumhur İttifakı’nın borçlanma üzerinden siyasi baskılama yapmaya çalıştığı Karalar tasarruf tedbirleriyle oluşan kaynakla işçi maaşlarını ödemiş ve ikramiye vererek kamuoyuna mesaj vermişti.

Bayramlaşma töreninde de kamuoyuna verdiği bazı bilgiler hem Sözlü döneminde belediyeyi içinden zor çıkılır bir mali kaosa sürükleyen hem de Adanalının kaynaklarının nasıl savurgan bir tutumla heba edildiği konusunda fikir vermişti.

İşte bu kaotik mali duruma sebep olan bazı ihaleler ve harcamalar titizlikle incelendi.

Yarınki toplantıda ise büyük ölçüde ASKi’de gerçekleşen vurgunun belgeleriyle açıklanması bekleniyor.

TASARRUF VE YOLSUZLUK İDDİASI

Kulislerden edinilen bileğilere göre yarın kamuoyuyla paylaşılacak bilgi ve belgeler içerisinde ciddi boyutlara ulaşan yolsuzluk iddiaları var.

9 maddeden oluşan bilgilendirmeden 6’sı oluşan yolsuzluk iddialarına ilişkin. Titiz bir çalışma ile yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan gerçekler kamuoyu ile paylaşılacak.

Zeydan Karalar’ın halkla paylaşacağı iddiaların, Sözlü dönemi bazı bürokratların yanı sıra MHP genel merkezine kadar uzanan geniş bir yelpazede sarsıntı yaratacağı da iddialar arasında.

Basın toplantısında ulusal gazetelerden temsilciler ve yerel basın temsilcileri yer alacak.

Adananediyor.com

Bir cevap yazın