Zeydan Karalar: Sevdamız Adana'ya sahip çıkmaya devam edeceğiz -

Zeydan Karalar: Sevdamız Adana’ya sahip çıkmaya devam edeceğiz

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Osmaniye Belediye Başkanı Kara’nın açıklamalarının kendisini haklı çıkardığını vurgulayarak, “Sevdamız Adana’ya sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Adana’nın bölünerek Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin bağlanmasıyla Osmaniye’yi büyükşehir statüsüne kavuşturma planlarını deşifre eden Zeydan Karalar’a AK Partili siyasetçiler ve Adana Valiliği eleştiri getirmiş ve suçlamalar yöneltmişti. Ancak Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, “Ben duymadığım şeyi söylemem” diyerek Karalar’ı isyan ettiren gelişmeyi de doğrulamıştı.

Gelişmeler üzerine Zeydan Karalar’dan da yeni açıklama geldi. Basın bürosu tarafından duyurulan açıklama şöyle:

“Adana hassasiyetimiz ve başarımız hazmedilemiyor. Bir televizyon programda Osmaniye’nin Büyükşehir yapılmak istendiğini, Adana’nın Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin bizden koparılmak istenebileceğini söyledim.

Bunun üzerine AK Partili bazı siyasetçiler beni suçlayan, eleştiren, olmayan bir gündemi dile getirip algı yarattığımı iddia eden açıklamalar yaptı.

Bu suçlamalardan çok kısa süre sonra Osmaniye Belediye Başkanı Sayın Kadir Kara’nın bir toplantıda yaptığı konuşmanın videosu sosyal medyada yayınlandı.

Kadir Kara videoda, “İnşallah Allah’ın izni ve inayeti ile Osmaniye Büyükşehir olacak. Bu konuda hiç kimsenin kaygısı olmasın. Bunu açık ve net olarak söylüyorum. Ben boşuna konuşmam, öyle kendi kafamdan da konuşmam, duymadığımı söylemem” diyerek mesajını veriyor.

Gazeteci Yavuz Donat’ın Sabah Gazetesi’nde 28 Haziran 2022 tarihinde “Son Söz ‘Zirve’nin” ara başlıklı yazısında Osmaniye’nin Büyükşehir olması konusundaki istek ve durum özetleniyor, sonuca nasıl varılacağına dair yol haritası çiziliyor.

Başka bazı basın yayın kuruluşlarında da konu gündeme geldi.

Konuyla ilgili yaptığım açıklamaların aslında ne denli yerinde olduğu ve Adana için hayati önem taşıdığı ortada. Her konuya atlayıp algı yapıldığı algısı yaratmak isteyenlerin söylediklerini bu bilgiler ışığında kamuoyunun takdirine sunuyorum.

Biz sevdalısı olduğumuz Adana’ya sahip çıkmaya ve Adanalıların haklarını korumaya devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın