“Zeydan Başkan Sözlü'yü emekli etti” -

“Zeydan Başkan Sözlü’yü emekli etti”

CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı TV A’da katıldığı canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Toros Gazetesi – Murat Özkardeş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı, Zeydan Karalar’ın “Sözlü’yü emekli ederek”  Adana’da “Halkçı Belediye” prensiplerini hayata geçirmeye başlandığını söyledi. 

CHP Genel Başkanı Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı,TV A’da çıktığı canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Seçimlerden zaferle ayrıldıklarına işaret eden Salıcı, Adana’da da seçimleri büyük bir farklı kazandıklarını ve  “ Zeydan Başkan’ın, Sözlü’yü emekliye ayırdığını” söyledi. Oğuz Kağan Salıcı , “Bu emeklilik siyaseti de mi kapsıyor sorusuna ise “ Hayır belediyeden” yanıtını verdi. 

Salıcı TV A’da Özge Öztoprak’ın moderatörlüğünde Murat Yıldırım, Murat Özkardeş ve Armağan Kabaklı’nın sorularını yanıtladı.

BORÇ VAR ORTADA BİR ŞEY YOK 

Anne tarafından Adanalı olduğunu da açıklayan Salıcı, sık sık ziyarete geldiğini ve Adana’da kent olma noktasında iyiye yönelme adına bir çalışma, bir atılım görmediğini söyledi. Kötü gidişe karşın belediyenin borcunun sürekli arttığını hatırlatan Salıcı, “ En son Sayın Sözlü başkanlık yaptı;geride kalan borç ortada. Bazı ihalelerde bir milyar lira fazladan anlaşılmış. Zeydan Başkan buna engel oldu” dedi. 

HERKES BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE  

Salıcı şöyle devam etti; “ 25 yıldır yapılamayan işleri CHP’li başkan bir kaç ayda yaptı. Su yüzde 20 ucuzladı mı;ucuzladı. Peki bugüne kadar neden yapmadılar?  Bir ihaleden bir milyar lira tasarruf yapıldı. Bu parayla yarım kalan köprüler de tamamlanır, diğer projeler de yürütülür. Adanalı yurttaşlar çağdaştır. Geleneklere bağlıdır ama yenilikleri de dışlamaz. Herkese aynı hizmet sunulacak, ötekileştirme olmayacak. ”

Bir cevap yazın