Yeni adliye binası 2020'de faaliyete geçecek -

Yeni adliye binası 2020’de faaliyete geçecek

ADALET BAKANLIĞI'NA GİDEN ADANA BARO BAŞKANI AV. VELİ KÜÇÜK VE BAŞKAN YARDIMCISI AV. SABAHATTİN GÜMÜŞ ADALET BAKANLIĞI DESTEK HİZMET DAİRE BAŞKANI ERDAL DEMİR'İ MAKAMINDA ZİYARET EDEREK GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR. (İHA/ADANA-İHA) Adalet Bakanlığı Destek Hizmet Daire Başkanı Erdal Demir, yeni Adana adliye binasının, en geç Mayıs veya Haziran 2020'de faaliyete geçeceğini söyledi.

Adalet Bakanlığı Destek Hizmet Daire Başkanı Erdal Demir, yeni Adana adliye binasının, en geç Mayıs veya Haziran 2020’de faaliyete geçeceğini söyledi.

BAŞKA FİRMAYA VERİLECEK

Uzun süredir inşaatı devam eden ve 8 aydır tamamen durmuş vaziyetteki yeni adliye binasının bir an evvel bitirilmesi için yetkililerle görüşmek üzere Adalet Bakanlığı’na giden Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Adalet Bakanlığı Destek Hizmet Daire Başkanı Erdal Demir’i makamında ziyaret etti.
Erdal Demir, mevcut yüklenici ile sözleşmenin bu ay biteceğini, davet usulü işin başka bir firmaya verileceğini, kalan işlerin bu firma tarafından en kısa sürede bitirilerek en geç Mayıs veya Haziran 2020’de yeni Adana adliye binasının faaliyete geçeceğini söyledi.

BİTİRİLMESİ ZORUNLU


Öte yandan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, projesi çizim aşamasındaki Baroya ait hizmet binasıyla ilgili Türkiye Barolar Birliğinde İnşaat Daire Başkanı İrfan Öztürk ve Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Sabiha Tekin ile görüşerek sürecin bir an evvel hızlandırılarak inşaatın başlanmasının faaliyete geçen Bölge Adliye Mahkemeleri nedeniyle daha da zorunlu hale geldiğini belirtti.

Bir cevap yazın