Vali Elban şehir müzesini ziyaret etti

Okunma Zamanı:39 Saniye

Vali Süleyman Elban, Adana Şehir Müzesini ziyaret ederek sergilenen eserler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.


Vali Süleyman Elban’a müze ziyaretinde İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari, Rolöve ve Anıtlar Müdürü Betül Kiminsu ve müze yetkilileri eşlik etti. Müzeyi gezen ve sergilenen eserleri inceleyen Vali Elban, müze ziyaretinin ardından yapımına devam edilen 2. etap restorasyon çalışmalarını yerinde görerek yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden ayrıntılı bilgiler aldı.

Aldığı bilgiler ışığında bir açıklama yapan Vali Elban, ülkemizin ve ilimizin kültürel ve arkeolojik açıdan zengin olduğunu belirterek kentin tarihi ve kültürel dokusunu koruyan müzenin her geçen gün daha da fazla geliştirilmesi amacıyla çalışmaların sürdüğünü ifade etti.  Adana’nın doğal, tarihi, turistik ve kültürel zenginliklerini görülmeye değer olduğunu aktaran Vali Süleyman Elban, kentin her açıdan gelişip kalkınması için emek harcayanlara teşekkür etti.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

Next Post

CHP'li Şevkin kabineyi depreme karşı uyardı

Pts Ağu 17 , 2020
Meclise sunduğu fay yasasının kabul edilmesi gerektiğini kaydeden Jeoloji Yüksek Mühendisi, CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin kabineyi depreme karşı uyardı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, Jeoloji Yüksek Mühendisi Dr. Müzeyyen Şevkin, nüfusunun yüzde 92’si deprem kuşağında yaşayan Türkiye’de olası bir depremde on binlerce insanın hayatını kaybedebileceğinin bilinmesine rağmen hiçbir adım […]