Vali Demirtaş'tan esnafa ziyaret -

Vali Demirtaş’tan esnafa ziyaret

Vali Mahmut Demirtaş, bu yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan 32. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında, Metal İşleri Sanayi Sitesi ve Yapı Kooperatifini ziyaret ederek site içerisinde faaliyette bulunan esnafla kahvaltı programında bir araya geldi.

Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Nihat Sözütek ile Metal İşleri Sanayi Sitesi ve Yapı Kooperatifi Başkanı Cengiz Erdoğanoğlu’nun da katıldığı kahvaltı programında Vali Demirtaş, esnafın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinledi. Programda kısa bir açıklamada bulunan Vali Demirtaş, Anadolu’da birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin mayasını oluşturarak toplumsal düzenin tesis edilmesine öncülük eden Ahilik kavramının günümüzde de etkisini sürdürmesinden mutluluk duyduğunu belirtti ve Ahilik ilkelerini benimsemiş tüm esnaf ve sanatkârların Ahilik Haftası’nı kutladığını dile getirdi. 

İstihdama ve ekonomiye büyük katkılar sağlayan esnafın ekonominin en dinamik aktörleri olduğunu vurgulayan Vali Demirtaş, kendisine iletilen hususların çözümüne ilişkin gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti. Açıklamasının devamında, çiftçisinden esnafına, sanayicisinden hizmet sektörüne kadar Adana’nın tüm kesimini kucakladıklarını ifade eden Vali Demirtaş, “Ekonomik canlılığımızın sağlanmasında, ilimizdeki dayanışma ve hoşgörü ortamının korunmasında tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Kentimizde faaliyette bulunan işletmelerimize, esnafımıza zaman zaman ziyaretlerde bulunuyor, hal ve hatırlarını sorarak sürekli diyalog halinde kalıyoruz. Çünkü bizler ilimizin her anlamda gelişip kalkınmasında iş birliğinin önemine inanıyoruz. Bu bağlamda kapımız herkese sonuna kadar açık.” dedi. 

Vali Demirtaş kahvaltı programının ardından Metal İşleri Sanayi Sitesi ve Yapı Kooperatifindeki işletmelerden Esen Kardeşler, ASTAŞ, Yepar Makina Meka’yı ziyaret etti.

Demir-çelik başta olmak üzere çimento, petrol sanayi, elektrik santralleri, soda sanayi ve ağır iş makineleri yedek parçaları gibi ağır sanayi kuruluşlarından oluşan geniş bir üretim yelpazesine sahip Esen Kardeşler Makine Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketinin sahibi Mehmet Esen, bölgenin en büyük ısıl işlem tesislerinden biri olan ASTAŞ Işıl İşlem Mühendislik Metalurji ve Sanayi Ticaret Limitet Şirketinin Sahibi Hasan Ayazseven ile havacılık ve otomotiv sektörlerinde yedek parça üretimi yapan Yepar Makina Meka Havacılık ve Savunma Sanayi Şirketinin sahibi Murat Kaya’dan yapılan üretimler, ihracat ve istihdam kapasiteleri hakkında bilgiler alan Vali Demirtaş; tüm üreticilere hayırlı ve bol kazançlar temennilerini iletti.

Bir cevap yazın