Üzelgeçici ezberleri bozdu: Özel kalem namustur -

Üzelgeçici ezberleri bozdu: Özel kalem namustur

Gazeteci İsmail Saymaz’ın attığı bir twit Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay’ın liyakat ve ilke esaslı ve katılımcı politikaları karşısında huzuru kaçanların ekmeğine yağ sürdü. Akif Akay’ın halk yararına düzenini bozduğu Seyhan’daki yerleşik statüko, hiziplerine bakmadan şerefli ve liyakatlı bir albayın özel kalem olmasını manipüle etti.

Medya suskunluğunu korurken Çukurova Metropol Gazetesi kurucusu Tanır Üzelgeçici ezber bozan bir yazıyla konuyu kaleme aldı.

İŞTE ÜZELGEÇİCİ’NİN O YAZISI:

ÖZEL KALEM NAMUSTUR

Özel Kalem nedir? Önce kısaca bu makamı özetleyeyim…Özel Kalem, kamu veya özel sektördeki üst düzey yöneticinin görüşmelerini düzenleyen, gizlilik derecesi bulunan yazışmalarını yapan, özel işlerini yerine getiren kimsedir. Kalem-i Mahsusa diye de isimlendirilebilir.Görev ve yetkileri saymakla bitmez.Şimdi gelelim konumuzun özüne.Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay Özel Kalemin başına asker kökenli damadını getirdi.Bir takım odaklar bir kaşık suda fırtınalar koparmaya çalıştılar.Neymiş efendim “Damadına görev vermesi etik değilmiş”.Neden efendim?Önce Akif Kemal Akay ismine bir bakın sonra konuşun…Adı hiçbir şaibeye karışmamış tertemiz bir isim. Bu kentte yıllardır Sağlık Sektöründe hizmet etmiş ve etmeye devam eden birisi.Devletle iş yapmamış. Vergi kaçırmamış… Bunun yanısıra; Adana’da bir tek kişi onun için olumsuz tek bir kelime edebilir mi?İşte bu imkansız.Peki; bu kadar düzgün ve iş ahlakı olan birisinin, başında bulunduğu kurumun namus makamı olan Özel Kalemi devlet terbiyesi almış, verilen görevi uzun yıllar layıkıyla yerine getirmiş damadına teslim etmesinin neresi yanlış.Bence o birileri Öküzün altında Buzağı arıyorlar.Çünkü;Başkan Akif Kemal Akay, başka hesapların peşinde olsa idi, damadını Özel Kalem Müdürü değil, paranın döndüğü makamların başına getirirdi.İşte bu gerçeği göremeyen zihniyet “Vurun abalıya” misali başkana saldırıyor.Çamur at izi kalsın derken o çamur deryasında boğulduklarından haberleri bile yok.Uzun lafın kısası şudur…Akif Kemal Akay’da yanlış olmaz.Olmasınada müsaade olmaz.Bunu zamanla herkes görecek ve Akif Kemal Akay isminin Seyhan için bir şans olduğunu yaşayacak…

Bir cevap yazın