Uyuşturucuya savaş açıp şampiyon olmuştu, kapanıyor -

Uyuşturucuya savaş açıp şampiyon olmuştu, kapanıyor

Adana’nın köklü mahallelerinden Kiremithanespor Kulübü imkansılık ve sahipsizlik nedeniyle faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Kulüp gençlerin uyuşturucu bağımlılığından kurtarılarak spora teşvik edilmesi amacıyla büyük fedakarlıklarla kurulmuş ve her yıl kupa kaldırmıştı.

Ancak tüm amatör spor branşlarının karşılaştığı duyarsızlık o kulübü de vurdu. Basın açıklaması ile yapılan destek çağrısı cevap bulmayınca kulüpten şu açıklama yapıldı:


“Mevcut yönetimimiz; adını mahallesinden alan Kiremithane Spor Kulübünü 2014 yılında devir aldı.“Uyuşturucu’ya Hayır, Spor’a Evet” sosyal sorumluluk projesi ile yola çıktı ve bir çok genci madde bağımlılığından yeşil sahalara kazandırdı.2. Amatör Kümeden Bal ligine kadar 5 yılda 4 kupa kazarak kulüp tarihinin en büyük başarısı elde etti. Bunca yıl fırsat verilmeyen Adanalılar ile yola çıkarak, ADANA’yı kucakladık ve Adana Kiremithane Spor olduk. Yönetimi, teknik heyeti, taraftarı ve sporcuları ile Kiremithane Spor’umuz bir Adana’yı kucakladı ancak maalesef bir ADANA, amatör kulübü kucaklayamadı.Geçtiğimiz günlerde yaptığımız basın açıklamamıza, destek arayışımıza maalesef; siyasetçilerimiz, bürokratlarımız ve şehrimizin önde gelenleri de dahil KOCA ADANA kayıtsız kaldı. Maddi ve manevi olarak destek bulamayan yönetim kurulumuz aldığı karar doğrultusunda;
Bal ligi de dahil tüm kategorilere katılmayarak, sportif faaliyetlerini sonlandırma kararı almak zorunda kalmıştır”.

Bir cevap yazın