Utanma duygusuna sahipsen istifa et Feyzioğlu -

Uzun bir dönem yandaş, besleme medya programlarına çağırmadı Feyzioğlu’nu. Muktedirin emrine girdiğini kanıtladıktan sonra, besleme medya yayınlara almaya başladı yeniden.

Bu sabah CNN’de Hakan Çelik’in programındaki konuşmalarını izlerken bir insan, bir avukat, eski bir baro başkanı olarak utandım, üzüldüm, kızdım.

TBB Başkanı öncelikle yağmur, sıcak demeden ülkemizin dört bir yanından çoklu baroya hayır demek için, hukukun üstünlüğü, insan hakları için, yaşanabilir bir çevre için, kadın cinayetlerinin, çocuğa istismarın son bulması için,adil yargılanma için yürüyüşe başlamış olan, kendisinin çalışma arkadaşları ve genel kurulunun doğal delegeleri olan baro başkanlarını hedef gösterme gafletine düşmüştür.

Baroları ; büyük baro- küçük baro ya da Anadolu Baroları ve büyük barolar şeklinde değerlendirerek siyasi iktidardan önce, kendisi baroları bölmüş, parçalamıştır.

TBB’nin bütün baroların katılmasıyla oluşan bir kuruluş olduğunu unutmuştur. Siyasi iktidara biat ederek, ikbal peşinde olan Feyzioğlu, canlı yayında yanlış, aldatıcı bilgiler vermeye devam etmiştir. Adalet Bakanlığı, TBMM’de grubu bulunan partilerden barolara davet mi gelmiştir? Yoksa TBB mi bu randevuları almıştır?

Değişiklik getirecek yasa teklifinin çekilmesi, müzakerelerin olması için ön koşul iken ve teklif de geri çekilmediğine göre Adalet Bakanlığı ve diğer kurumlarla neden görüşülmüştür? Kim baroları davet etmiştir? Kim barolara sizin teklifiniz nedir diye sormuştur?

Bunların hiçbiri olmamışken, olmuş gibi gösterene ne denmeli bilemeyeceğim? Bazı baro başkanlarını, terör örgütleriyle irtibatlandırmaya çalışması utanç vericidir. Feyzioğlu, rehberi Erdoğan gibi, kendisi gibi düşünmeyeni, farklı düşüneni vatan haini, terörist gibi nitelemekten çekinmemektedir.

Söylenecek söz kalmamıştır.

Feyzioğlu, er mektubudur / görülmüştür.

TBB’nin tarihinde meslektaşını hedef gösteren, baroları bölen ve siyasi iktidarın emir eri haline dönüşen bir başkan görülmemiştir.

Bu şeref(!) sayın Feyzioğlu’na aittir.

Mesleğin ve hukuk devletinin sorunları aşılır, önce bu sözde birlik başkanından kurtulmak gerekir.

Utanma duygusuna sahip isen istifa et Feyzioğlu…

Bir cevap yazın