"Üreticilerin de yüzü gülecek" -

“Üreticilerin de yüzü gülecek”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, üretici köylülerle buluşmalarını aralıksız sürdürüyor. Adana’nın Feke İlçesi’ne bağlı Köleli Mahallesi’nde üretici köylülerle bir araya gelen Barut, üreten ve emeğiyle geçinen herkesin yüzünün gülmesi için mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti.

“BU KARA DÖNEM BİTECEK”

Feke İlçesi’ne bağlı eskiden köy olan ancak adı mahalleye dönüştürülen Köleli’ye giden Ayhan Barut, burada Kayadibi, Kısacıklı, Kovukçınar, Belen, Çandırlar ve Yerebakan köyünden gelen üretici köylülerle buluştu. Üretici Mahmut Kaya’nın evsahipliği yaptığı buluşmada Ayhan Barut’a, CHP Feke İlçe Başkanı Mehmet Kızıloluk ve Seyhan Belediye Meclis Üyesi Uğur Büyükkantarcı da eşlik etti. Toroslar’ın eteğindeki dağ köyünde gerçekleşen buluşmada üretim maliyetleri arttığı, ürünleri ve yetiştirdikleri hayvanlar para etmediği için feryat eden çiftçilerle görüşen Barut, “Üreticilerimizi çaresizliğe ve çözümsüzlüğe sürüklüyorlar. Bu kara dönem de bitecek mutlaka. Birlikte başaracağız. Onlar gidecek, emekten ve üretenden yana politikalarımızla hepimizin yüzü gülecek. Mücadelemiz bunun içindir” dedi.

SOHBET EDİP DERTLEŞTİ

Üreticilerin büyük ilgi gösterdiği Ayhan Barut, onlarla sohbet edip dertleşerek sorunları not alıp çözüm için neler yapabileceklerini konuştu. Karataş İlçesi’ne bağlı Helvacı Köyü’nde doğup büyüdüğünü, aynı zamanda köyünde çiftçilik yapan bir ziraat mühendisi olduğunu anımsatan Ayhan Barut, her koşulda ve her zaman köylünün, emekçinin, üreticinin ve halkın yüzünün gülmesi için çaba gösterdiğini dile getirdi.

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Aynı işi yaptığı için üreticilerin karşılaştığı sorunları kendisinin de çiftçi olarak birebir yaşadığına dikkat çeken Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“AKP iktidarı 17 senedir ülkeyi tek başına yönetiyor. Bu süreçte ülkemizi ne yazık ki derin bir ekonomik ve siyasi krizle karşı karşıya bıraktılar. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söylediği gibi Türkiye tam anlamıyla savruluyor. Her şeyi eline yüzüne bulaştırıp sorunları derinleştiren AKP iktidarı, en stratejik sektör olan tarımı da sorunlar yumağına çevirdi. Bir zamanlar tarımda kendi kendine yeten ülkemiz net ithalatçı yapıldı, çiftçimiz tarladan, bahçeden, köyünden uzaklaştırıldı. Çok büyük mağduriyet yaşayan çiftçimizin nefes alabilmesi için tarımda üretim maliyetlerinin düşürülmesi, ürünlerin para etmesi ve üretenlerin mutlaka desteklenmesi gerekiyor. Tarlasında ve bahçesinde alınteriyle üreten, yağmur ve yaşa, ayaza ve sıcağa rağmen hayvanlarını yetiştiren, tavuğundan arısına gözü gibi baktığı her şeye veda etmek zorunda bırakılan çiftçinin kaderi bu olmamalı. İşte bizler bu gerçekleri bilen ve yaşayanlar olarak, halkımızın desteğiyle bu karanlık dönemin biteceğine inanıyoruz. Sizlerin desteğiyle mutlaka dertler bitecek, halkçı, üreten ve üretimden yana, emekten yana politikalarımızla bu günleri geride bırakacağız. Daha yaşanabilir bir Türkiye için herkesin desteğini istiyoruz. Endişe etmeyin, asla çaresiz değiliz. Birlikte başaracağız.”

Bir cevap yazın