Okunma Zamanı:2 Dakika, 3 Saniye

Ayyıldız Hareketi’nin kurucusu Prof. Dr. Ümit Özdağ beraberinde Adana Milletvekili İsmail Koncuk ile birlikte Birbuçuk TV’de katıldığı yayın sonrası RTÜK arsasındaki şehit anıtını ziyaret ederek inceledi. Özdağ satıştan vazgeçilmesini ve anıtın korunarak arsanın halka kazandırılması çağrısında bulundu.

Mülkiyeti Radyo Televizyon Üst Kurulu’na ait olan soru önergeleri ile STK’ların itirazlarına rağmen pazarlık usulü ihale ile bir medikal firmasına satılan Seyhan İlçesi Çınarlı Mahallesi’ndeki arsa konusunda İYİ Parti’den ayrılarak Ayyıldız Hareketi’ni kuran Prof. Dr. Ümite Özdağ’dan “satıştan vazgeçin” çağrısı geldi. Bir dizi temas ve ziyaret için Adana’ya gelen Özdağ, Birbuçuk TV’de katıldığı yayının ardından beraberinde Adana Milletvekili İsmail Koncuk ile birlikte arsayı ve içerisinde bulunan şehitlik anıtını gezdi.

ADANALI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİ DE VAR

Daha önce Polis Şehitleri Aileleri Derneği’nin de içerisinde faaliyet gösterdiği arsayı ve anıtı gezen Prof. Dr. Özdağ, arsa konusunda bilgi aldı. Şehitlik anıtında 15 Temmuz’da Ankara Gölbaşı’nda şehit düşen Adanalı ikiz polis kardeşler Mehmet Oruç ve Ahmet Oruç’un da isimlerinin bulunduğu şehit anıtında dua okuyan Prof. Dr. Özdağ, “Buradan yetkilere sesleniyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 27 milyon Liraya ihtiyacı yoktur. Ama Adana’nın evlatları Türk milletinin evlatları, Şehit düşmüş polislerin isimlerinin yazılı olduğu bir anıt var arkamızda. Önünde şanlı bayrağımız, Türk devletinin bayraklarının asılı olduğunu görüyoruz. Az ilerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir büstü var. Bu alanın bu şekilde muhafaza edilerek Adanalıların hizmetine sunulması gerekirken, bunun bir Göz Hastanesine satıldığını duyuyoruz. Bu satışı iptal edin ve bu yeşil alanı bu Şehitler Anıtı’nı Adanalılar için muhafaza edin” dedi.

RANT UĞRUNA ŞEHİT ANITINI YIKACAK MISINIZ?

Ayyıldız Hareki lideri Ümit Özdağ, “Bu araziyi satın alan medikal şirketine ve buradan yetkililerine seslenmek istiyorum. Bakın arkadaşlar, buraya hastanenizi yapmak için önce bu anıtı yıkmak zorundasınız, önündeki Ayyıldız’ı yıkmak zorundasın, bu bayrakların indirmek zorundasınız, bu büstü yıkmak zorundasın. Bunu gerçekten yapmak istiyor musunuz? Yoksa hastanemizi aynı parayı Adana’nın bir başka yerinde de arazisi satın alıp belki daha büyük, muhafaza ederseniz daha fazla sevaba girmiş olursunuz” şeklinde konuştu.

9 MART’TA 27 MİLYON TL’YE SATILMIŞTI

Kamuoyunda RTÜK arsası olarak bilinen arsa Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından ihaleye çıkarılmış, 9 Mart’ta Ankara’da gerçekleşen ihale ile bir medikal firmasına satılmıştı. Adana Milletvekillerinin soru önergeleri, yerel basının öağrısı ve STK’ların itirazlarına rağmen satış iptal edilmemiş ve 27 milyon bedelle satış tamamlanmıştı. Çınarlı Mahallesi 391 ada, 215 parsel üzerindeki 3 bin 365 metrekare arsayı alan medikal şirketinin, yine arsaya yakın noktada hastanesi bulunan bir şirket olduğu iddia edilmiş, RTÜK’ten henüz arsa satışına yönelik bir açıklama yapılmamıştı.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın