TGS: 10 Ocak artık dayanışma günü

Okunma Zamanı:36 Saniye

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “10 Ocak, uzun yıllar önce Çalışan gazeteciler Bayramı’ydı. O bayram, 1961 ve 1971 yılları arasında kaldı, 10 Ocak artık gazeteciler dayanışma günü” dedi.

Gazetecilerin yüzde 30’unun işsiz, düşük ücretlerle çalışanlarınsa güvencesiz olduğu; 108 gazetecinin cezaevlerinde olduğunu, haberlere-yorumlara yüzlerce davanın açıldığı bir dönemde bayram kutlamayı uygun bulmadıklarını belirten Büyükkaya, “10 Ocak’ta gazetecilere verilen haklardan eser kalmadı”diye konuştu.


TGS ÇATISI ALTINDA ÖRGÜTLENELİM
Güçlü ve özgür gazeteciliğin yolunun sendikal mücadeleden geçtiğini belirten Büyükkaya, basın emekçilerini TGS çatısı altında örgütlenmeye davet etti. Başkan Büyükkaya, “Özgür basının hiç bir zaman susturulmadığı bir ülke dileğiyle basın emekçilerinin 10 Ocak Dayanışma Günü’nü kutluyorum” dedi.

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

Next Post

Zeydan Karalar: Rant uğruna dünya tahrip ediliyor

Cum Oca 10 , 2020
Başkan Zeydan Karalar, “Rant uğruna dünya tahrip ediliyor.” Başkan Zeydan Karalar, “Gelecek nesle daha güzel bir dünya bırakmak adına ve iklimin daha az ısınması konusunda üzerimize düşeni yapacağız” dedi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediye olarak iklim değişikliğiyle mücadele birimleri müdürlükleri kuracaklarını açıkladı.  Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler […]