Tatar Çölü

Okunma Zamanı:1 Dakika, 10 Saniye

Yaşam sürekli bir yolculuktur. Bizler bu yolculukta bazen durup dinleniriz. Yeni insanlar, yeni hikayelerle bir şeyler katarız yaşamımıza. Kimi zamanda sürekli bir şey değişecek diye bekleriz. Bir bakmışız ki yıllar geçmiş ve olduğumuz karanlığın içinden çıkamamışız. Sürekli başarıdan başarıya koşma çabası ile ertelediğimiz hayat…

Bir yolculuk başlar ve zamanı geldiğinde biter.

Teğmen Dragon ve Tatar Çölü

Harp akademisini bitiren Drago hayatının yeni bir dönemecindedir. Yıllarca bu anı beklemiştir. Kahraman bir yazgı yazmak. Hayat sayfasına şan, şeref hikayeleri eklemek. Tayin olduğu Tatar Çölü sınırındaki Bastiani Kalesi yaşamın gerçek yolu burada başlamaktadır.

Teğmen büyük bir istekle gittiği sınır kalesinde, uzun yıllar büyüklerinin ona aşılamış olduğu muhteşem hayatın orda olduğunu düşünürek gitmiştir. O kale onun yazgısı düşmanla çatışıp kahramanlık hikayeleri yazacağı yerdir. Kaleye ulaştığında yıllarca ne bir düşman gelmiş, ne bir savaş olmuş ne de bir olay yaşanmıştır .

Her gece yatmadan önce kendimize verdiğimiz ve ertelediğimiz bir yaşam sunuyoruz. Toplumsal baskılar ve topluma kendini ispatlama çabasıyla ailelerimizin bize yüklemiş olduğu misyonlar sonra düşte kalan hayal kırıklıkları.

Tatar Çölü, yaşam yolu…

Siz o yaşam yolunda kendi gerçekliklerinizi görmezden gelerek kaybettiğiniz zaman anne karnında başlayıp yaşam son bulana kadar olan bir yolculuk, bir kitap hayatmı değiştirir demeyin. Bazen bir söz, bazen bir cümle bile değiştirebilir.

Yaşamınızı şimdi elinize alın ve ertelediğiniz neler var gözden geçirin ve bu hayatta asıl siz ne istiyorsunuz?

Bunu sorun kendinize başkalarının hayatlarında figüran olmak mı?

Yoksa kendi hayatınızın yazıcısı mı?

Sevgiyle iyi okumalar…

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın