Talanın çözümü sosyal demokrat belediyeciliktedir -

Talanın çözümü sosyal demokrat belediyeciliktedir

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan İlçe Başkan Yardımcısı Ali Karıncaoğlu, Millet İttifakı’nın kazandığı belediyelerde ortaya çıkan israf manzaralarının “kamu kaynaklarının insafsızca nasıl heba edildiğinin göstergesi” olduğunu söyledi.

Adananediyor.com / Armağan Kabaklı

Millet İttifakı’nın özellikle İstanbul, Ankara ve Adana’da yerel yönetim seçimlerinin ardından devraldığı beldiyelerde ortaya çıkan fuzuli harcamalar kamuoyunda geniş yankı bulmaya devam ediyor.

Son olarak İstanbul’da “İsraf sergisi” olarak nitelendirilen Yenikapı’da sergilenen kiralık araçlar Türkiye ve dünyada haber değeri gördü.

Adana’da da Zeydan Karalar sayaç ihalesi, kuyu açma ihalesi ve apartmanlardaki su depolarının kayıt altına alınması ihalesi başlıklarıyla yolsuzluk iddialarını açıklamış ve Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

“ÇÖZÜM SOSYAL DEMOKRAT HALKÇI BELEDİYECİLİKTE”

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan İlçe Başkan Yardımcısı Ali Karıncaoğlu gelişmeleri değerlendirerek, “Kamu kaynaklarının insafsız ve vicdansızca nasıl talan edildiğini belki de siyasal tarihte bir ilk olarak bu kadar net gözlemliyoruz” diye konuştu.

Seçmenlerin kamu imkanalarının halk yararına değil, imtiyazlı grupların lehine kullanıldığını gördüğünü ve bu yüzden tercihini temiz bir sayfa açmak yönünde kullandığını hatırlatan Karıncaoğlu, “Görevi devralan belediye başkanlarının açıkladıkları net bir şekilde talan ve vurgundur. Bunun en iyi çözümü de sosyal demokrat, halkçı belediyecilik ile liyakatlı kadroların göreve gelmesindedir” diye konuştu.

Halkın bütçesinin bir avuç imtiyazlı grubun lüks ve şatafatı ile siyasi amaçları doğrultusunda kullanılması devrinin kapandığını kaydeden Karıncaoğlu, “Belediye başkanlarımızın açtığı şeffaf ve halkçı yerel yönetim anlayışı sayfası toplum vicdanında geniş kabul görmüştür. Bu kabul ilk seçimde Türkiye’de liyatkatlı, Atatürkçü ve Cumhuriyet değerlerine bağlı, bilimsel düşünen kadroların göreve gelmesiyle sonuçlanacak, ülke de vatandaş da nefes alacaktır” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın