Tabip Odası'ndan Yalbuzdağ'a tebrik ziyareti -

Tabip Odası’ndan Yalbuzdağ’a tebrik ziyareti

Adana Tabip Odası (ATO) yönetimi Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanlığına getirilen Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ’a tebrik ziyaretinde bulundu.

Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Mürşit Enis Akyüz, YK Üyeleri Doç. Dr. Ali İhsan Ökten ve Dr. Ergun Vijdan ile birlikte Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ’ı ziyaret ederek ‘Hayırlı olsun’ dileğinde bulunan Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal, burada yaptığı açıklamada “Yeni görevinizde başarılar diliyoruz. Sağlık bileşenleri olarak odak noktamız birlikteliktir. Sağlık alanında yaşanan sorunlara karşı birlikte çözüm yollarının aranması için gerçekleştirilen ziyaretleri önemli buluyoruz. Biz hekim ve sağlık çalışanlarının en büyük sorunu tüm kesimler tarafından bilinen şikayet ve şiddettir. Şiddet uygulama şekli giderek daha pervasız bir hal almıştır. Siyasi erk’in bu gidişe biran önce ‘dur’ demesi gerekir. Siz eczacıların sıkıntılarında her zaman yanınızda olduğumuzun bilinmesini isteriz. Komisyonlarınız dahil tüm yönetimindeki arkadaşlara başarılar diliyoruz.” dedi.

ECZ. YALBUZDAĞ, “İNSANLAR ÇAĞ DIŞI UYGULAMALARDAN VAZGEÇMELİDİR”

Uzun zamandır Adana Akademik Meslek Odaları Birliği (ADAMOB)’nde birlikte çalışmaktan mutlu olduklarını ifade eden Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “Öncelikle nazik ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. İlaç sektöründe yaşanan gelişme ve teknolojik ilerlemeleri yakından takip ederek halk sağlığı adına hizmet vermekten öte vatandaşların en yakın sağlık danışanıyız. Şiddet zaman zaman bizleri de rahatsız ediyor. Şiddet uygulayanlara cezaların caydırıcı olmasının yanında eğitimin önemli olduğunu düşünüyorum. İnsanlar artık çağ atlamalı, çağ dışı uygulamalardan vazgeçmelidir. Eczacıyı hekimden, hekimi eczacıdan ayrı düşünemiyorum. Bizlerinde en büyük sıkıntısı piyasada ilaç sıkıntısının yaşanması ve ilaç dışı sağlık ürünlerinin eczane dışında satılmasıdır. Yaşanan sorunlarda el ele vererek birlikte hareket etmek bizlerinde düşüncesidir.” diye konuştu.

Bir cevap yazın