Şok gelişme... Büyükşehir'e bir haciz de SGK'dan geldi -

Şok gelişme… Büyükşehir’e bir haciz de SGK’dan geldi

Adananediyor.com

Gelirinden fazla gideri ve halihazırda plansız borçlanmadan kaynaklanan mali bir disiplinsizliğin içinde olan Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bir darbe de birikmiş SGK borçları yüzünden geldi.

Edinilen bilgiye göre Sosyal Güvenlik Kurumu Adana Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerine haciz gönderdi. Bu doğrultuda şirket hesapları, gelirleri ve gayrimenkullerine haciz kondu.

adana büyükşehir belediyesi ile ilgili görsel sonucu

Adananediyor editörlerinin ulaştığı şirket yetkilileri de gelişmeyi doğruladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin üst düzey yetkilileri ve SGK temsilcileri arasında bir toplantı gerçekleştirildiği ve hesaplar, gelir ve gayrimenkullere konulan haciz ve blokajın bu doğrultuda esnetildiği de edinilen bilgiler arasında.

Haciz konulan kalemler arasında Kent Kart gelirleri de bulunuyor. Kent Kart gelirleri üzerindeki blokenin kaldırılmasına yönelik de görüşmeler sürüyor.

Vadesi gelmiş borç sarmalından ve müteahhitlere verilen temlik kıskacından nefes almak adına yeniden uzun vadeli borçlanma maddesinin mecliste kabulünü bekleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın