Skandal büyüyor! Adana'yı Murat Ağırel yazdı İsmail Saymaz paylaştı -

Skandal büyüyor! Adana’yı Murat Ağırel yazdı İsmail Saymaz paylaştı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın basın toplantısı ile duyurduğu yolsuzluk ve vurgun iddialarının detaylarını yazdı, MHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Şefkatli’ye ait şirketin aldığı ihaleleri gündeme getirdi.

Adana’da Zeydan Karalar’ın Büyükşehir Belediye Başkanılığı koltuğunu devralmasının ardından ASKİ’de yapılan incelemeler sonrası Zeydan Karalar’ın halka açıkladığı talan ve vurgun iddiaları Türkiye gündemine oturmuştu.

Bugün ise Adana Büyükşehir Belediye eski Başkanı Hüseyin Sözlü iddilara ilişkin bir video yayınlayarak ispata davet etti ve yapılan işleri savundu.

Ancak Sözlü’nün savunmaya geçmesinin ardından Yeniçağ Gazetesi’nden Murat Ağırel’in köşe yazında duyurduğu detaylar iddialara yeni bir boyut getirdi.

Ağırel, köşesinde, Türkiye’yi sarsan hiç açılmadığı tespit edilen 35 adet su kuyusu için suretle de KDV dahil 5.2 milyon TL fazla ödeme yapıldığı iddiasının perde arkasını yazdı. İşi yapan firmanın Erdal Kılınç isimli şahıs şirketi olduğunu ve ihaleyi OHD İnşaat ile birlikte aldığını yazdı, “Bu firma sahibi ile de görüştüm. Tunus’ta olduğunu belirtti. Türkiye’ye döndüğünde açılan kuyuların videoları ve resimlerini bir basın toplantısı ile açıklayacağını dava açacağını belirtti” açıklamasına yer verdi.

Ağırel’in köşesinde yer verdiği diğer bir detay ise Adana’da çok tartışılan su sayacı ihalesi oldu. Ağırel bu ihaleyi alan firmanın, Sözlü’nün seçim kampanyasını da yürüten MHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Şefkatli’ye ait olduğunu yazdı.

Yazının tamamını okumak için tıklayın: Zulmün yerini sömürü almış – Murat AĞIREL

Öte yandan gazeteci İsmail Saymaz da Twitter hesabından Ağırel’in yazsını paylaşarak Adana’daki iddialara değindi ve belediyenin MHP’nin elindeyken sayaç ihalesinin MHP Genel Başkan Yardımcısı’na verildiği notunu düştü.

Bir cevap yazın