Adananediyor.com

Haber ve sosyal içerik platformu

Seyhan’da Erkal Şenyurt zirvesi! Meclis üyeleri imza topladı, Çelebi ve Dardağan Akif Akay’a götürdü

2 min read
Okunma Zamanı:1 Dakika, 11 Saniye

Cumhuriyet Halk Partili Seyhan İlçe Belediyesi’nde kritik bir zirve yaşandı. İl Başkanı Mehmet Çelebi ve İlçe Başkanı Ahmet Dardağan Erkal Şenyurt rahatsızlıklarını Başkan Akay’a iletti.

CHP’li Seyhan Belediyesi’nde göreve seçilen Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın ilk yaptığı atamalar arasında aynı zamanda damadı olan asker kökenli Erkal Şenyurt vardı. Akay, damadı Şenyurt’u Özel Kalem Müdürlüğü’ne getirmiş ve bu atama yerel ve ulusal kamuoyunda tartışma yaratmıştı.

Kamuoyunda tepki çeken bu atama CHP kamuoyunu da ikiye bölmüştü. Başkan Akay tüm itirazlara rağmen kızının eşi olan albay Erkal Şenyurt’un yetkilerini artırmıştı.

ERKAL ŞENYURT BAŞKAN YARDIMCISININ TOROS’UN YETKİLERİNİ ALDI

Dün ise süreçte yeni gelişmeler yaşandı. Ulusal kamuoyunda da tartışma yaratan Erkal Şenyurt ataması, Başkan yardımcısı Rukiye Çinklılıç’ın istifası ile yeniden tartışılmaya başlandı. Ardından Şenyurt’un inisiyatifi ile Başkan Yardımcısı Hıdır Çak görevden alındı ve diğer bir Başkan Yardımcısı Ulaş Toros’un yetkileri alındı.

Dün itibari ile Seyhan’da tüm yetkiler kısa süren ayrılığın ardından görevine dönen Rukiye Çinkılıç, Aytaç Durak döneminden kamuoyunun tanıdığı Selçuk Özkök’te toplanmış oldu.

MECLİS ÜYELERİ İMZA TOPLADI

Bugün ise 20 CHP’li Seyhan Belediye Meclis Üyesi, Başkan Akif Akay’ın damadı Erkal Şenyurt’un belediye yönetiminden uzaklaştırılması için imza topladı. Meclis üyeleri topladıkları imzaları İl Başkanı Mehmet Çelebi’ye iletti.

CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi ve Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan da imzaları ve rahatsızlıkları Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a ile buluşarak iletti, Şenyurt’un görevden uzaklaştırılması talebini müzakere etti.

CHP'den 'damat' ataması!

Objektifa.com da sabah saatlerinde meclis üyelerinin rahatsızlıklarını CHP Genel Merkezi’ne ilettiğini duyurmuştu.

Ayrıntılar gelecek…

Bir cevap yazın

Adananediyor.com © Tüm hakları saklıdır | Newsphere by AF themes.