Seyhan zabıtası bayram denetiminde

Okunma Zamanı:48 Saniye

Seyhan Belediyesi zabıta ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gıda işletmelerine yönelik gıda ve hijyen denetim gerçekleştirdi.

 Seyhan Belediyesi, halk sağlığının korunması çerçevesinde Kurban Bayramı öncesi gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimlerini artırdı. Zabıta ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde vatandaşın geleneksel bayram ikramı tatlı ve şekerleme üretimi yapan ve satan işletmeler tek tek ziyaret edilerek hayırlı işler dileğinde bulunuldu ardından yasal denetim gerçekleştirildi.

Gıdalara yönelik denetimde, satışa sunulan ürünlerin son kullanım tarihleri, ambalaj durumu ve fiyat bilgisi kontrol edildi. Üretim yapılan alanların standardizasyonu ve kullanılan araç ve gereçlerin standartlara uygunluğu kontrol edildi. İşyerinin fiziksel denetiminde ise müşterilerin işyerine maskeli girip girmediği, ateşinin ölçülüp ölçülmediği, dezenfektan bulunup bulunmadığı gözlemlendi. Ayrıca işyerinin ruhsat ve belgeleri kontrolden geçirildi.

Bu arada Seyhan Belediyesi Zabıta ekipleri,  işletmelere, hijyen konusunda duyarlı olmaları konusunda uyarılarda bulundu. İnsan sağlığını etkileyebilecek olası sorunların önlenmesi amacıyla bayram öncesi denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, işyerleri,  kurban satış ve kurban kesim alanlarında da kontrollerine Bayram süresince devam edecek.  

Bir cevap yazın

Sonraki

İşte Adana için alınan bayram tedbirleri

Çar Tem 29 , 2020
Adana Valiliği Kurban Bayramında vatandaşın mağdur olmaması için denetimlerini aldı. Buna göre görevli personel ve aranacak numaralar belirlendi. Ayrıntılar şöyle; T.C.      ADANA VALİLİĞİ       İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü KURBAN BAYRAMI NEDENİYLE ALINAN TEDBİRLER İLE İLGİLİ BASIN BÜLTENİ Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan covid-19 küresel salgın […]