Şevkin: Atatürk’ün fikirleri ışığında birleşelim -

Şevkin: Atatürk’ün fikirleri ışığında birleşelim

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı her vatandaşın gururla kutlaması gerektiğini vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tüm halkımız büyük bir heyecan ve gururla kutlamalıdır” dedi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ulus olma bilincini aşıladığı fikirleri ışığında hayata geçirilen ve büyük bir destanın adı olan ‘Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. yıldönümünde daha çağdaş, kararlı ve azimli bir mücadeleyle Türkiye’nin geleceğe taşınması gereğine işaret eden Dr. Şevkin, “Cumhuriyet sonsuza dek yaşayacak” dedi.


ADANA’NIN ÖNEMİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana’nın Ulusal Kurtuluş Mücadesi’ne ilham verdiğini anımsattı. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nın ilk emrini Adana’da verdiğini bildiren Şevkin, “Ulu Önderimiz Atatürk 15 Mart 1923’te geldiği Adana’da, ‘Bende bu vekayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, güzel Adana’da vucüt bulmuştur’  diyerek kentimizin kurtuluş günlerindeki önemine dikkat çekmiştir. Böylesi önemli topraklarda Cumhuriyet Bayramı kutlamanın heyecanı içindeyiz” dedi.


SAYGIYLA ANIYORUZ

Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle tüm olumsuzluklara rağmen yurtseverlerin görkemli bir kahramanlık destanı yazarak bağımsızlığı elde ettiğini ifade eden Dr. Müzeyyen Şevkin, “Ulusal Kurtuluş Savaşımızın zaferle taçlanmasında kahramanlık örneği sergileyen Adanalı hemşehrilerimizin ve ulusumuzun bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşu için canıyla kanıyla bedel ödeyen aziz şehit ve gazilerimizle tüm kahramanlarımız yolumuzu aydınlatıyor. Kurtuluş mücadelemizin lideri, ülkemizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm kahramanları saygıyla, şükranla ve özlemle anıyorum” dedi.


“BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRİYOR”

“Herkes bilmeli ki, Atatürk ilke ve devrimleri, Cumhuriyetimiz sonsuza dek yaşayacaktır. Biz yurtseverlerin bu uğurda mücadelesi hiç durmadan sürecektir” diye konuşan CHP’li Müzeyyen Şevkin, Cumhuriyet Bayramı’nın ulusun birlik, beraberlik, kardeşlik duygularını pekiştirmesi için önemli bir gün olduğunu dile getirdi. Dr. Şevkin, “Kurtuluş Savaşı başarısı ve ardından Cumhuriyet’i ilan eden Mustafa Kemal’in çağdaş fikirleri etrafında birleşerek ülkemizi hep birlikte muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak birincil görevimiz olmalıdır” ifadelerine yer verdi.
Dr. Şevkin, ulusun Cumhuriyet Bayramı’nı gururla kutladı.

Bir cevap yazın