Seçimde hakaret edip koltuğa yapışan Sinan Gül’ü Karalar görevden aldı

Okunma Zamanı:40 Saniye

Hakaret yağdırdığı görüntüler ortaya çıkmasına rağmen ilkeli davranıp istifa etmeyen ve koltuğu bırakmayan Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Gül’ü Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar görevden aldı.

Armağan Kabaklı

Dün gerçekleşen toplantıda Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar kararını bizzat Sinan Gül’ün yüzüne tebliğ etti. Başkan Karalar Gül’e nefret söylemleri kullandığı videodaki sözlerini de hatırlattı.

Adananediyor.com’un kaynaklarından edindiği bilgiye göre henüz Gül’den boşalan makama kimin geleceği belirginleşmedi. Başkan Karalar ismi netleştirdiğinde görevden alma ve atama yazısı yazılacak.

Sinan Gül seçim sürecinde meydanı boş bulup hakaretler yağdırmış, ardından hakaret ettiği halkın oylarıyla seçilen belediye başkanıyla çalışmak için can atmıştı.

Başlı başına siyasi ahlak tartışmasına dönen Gül, önceki dönem belediye başkanı Hüseyin Sözlü’nün de bu yönüyle tepkisini çekmişti.

Ayrıntılar gelecek…

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Bir cevap yazın

Sonraki

ASKİ'den vatandaşa sağduyu çağrısı: Çöpü ızgaralara atmayın

Çar Tem 1 , 2020
Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, kötü koku ve yağmurlarda olası taşkınlara karşı kentteki yapmur suyu ızgaralarını temizliyor. ASKİ temizlik çalışmasını yaparken ortaya çıkan görüntüleri de bilgilendirici bir video ile paylaştı. Vatandaşın sağlığı ve taşkınlara karşı yapmur suyu ızgaralarının temizliği yapılırken, ıslak mendiller, plastik şişeler ve benzeri atıkların ızgaralarda […]