Sarıçam'daki okul yolu çile yolu olmaktan çıkıyor -

Sarıçam’daki okul yolu çile yolu olmaktan çıkıyor

Adana’nın Sarıçam İlçesi’nde İncirlik Mahallesi’nde öğrenci ve velilerin dertli olduğu okul yolu belediye tarafından yapılmaya başlandı.

Geçtiğimiz Eylül ayında Sarıçam Belediye Meclis Üyesi İsmail Korkmaz’ın gündeme getirdiği Prof. Dr. Fuat Sezgin Orta Okulu’nun bozuk olan yolları için Sarıçam Belediyesi düğmeye bastı.

Yeni eğitim öğretim sezonunda öğrenci, veli ve öğretmenlerin şikayetçi olduğu bozuk yol, su birikintisi ve çamur deryaları oluşmasıyla çile yoluna dönüşüyordu.

Meclis üyelerinin gündeme getirmesinin ardından belediye adım attı ve öğrencilerin feryadına yetişti. Yağmurlu havaların başlamasına kasa bir süre kala yola asfalt dökülmeye başlandı.

Sarıçam Belediyesi Meclis Üyesi Av. İsmail Korkmaz da “Millet İttifakı Grubu adına, Sarıçam Belediye Meclisi’nin 05 Eylül 2019 tarihli oturumunda gündeme getirdiğimiz, İncirlik Yeni Mahalle Prof.Dr.Fuat SEZGİN Orta Okulu’nun yollarının yapılması talebimiz bir aylık gecikmeyle de olsa Sarıçam Belediyemizce yerine getirilmiştir. Millet ittifakı grubu ve şahsım adına; yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerimize zihin açıklığı diler belediye personelimize emeklerinden dolayı, belediye başkanımıza da ferasetinden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Bir cevap yazın