Akraba cenneti Sarıçam'da çöplerin bile toplanamadığı ilçe halkının isyanıyla ortaya çıktı -

Akraba cenneti Sarıçam’da çöplerin bile toplanamadığı ilçe halkının isyanıyla ortaya çıktı


Akraba cenneti Sarıçam Belediyesi’nde bu kez vatandaşların çöp isyanı ile başlayan başka bir skandal patlak verdi.


Vatandaşlar Sarıçam’ın dört bir yanından bayram ve devamında çekilen fotoğrafları haber merkezimize ulaştırdı. Durumu araştıran editörlerimiz belediyenin müteahhitte parasını ödeyemediği için firmanın çöp kamyonlarını çektiğini belediyenin de acil olarak temin ettiği yetersiz sayıdaki araç ile Sarıçam’ın çöpünü toplamaya çalıştığı ortaya çıktı.

Adananediyor.com’un haberinin ardından Akraba cenneti olarak Türkiye gündemine taşınan Adana’nın Sarıçam Belediyesi’nde bu kez çöp skandalı patladı.


Vatandaşlar bayram boyunca ve devamında çekilen toplanmayan çöplerin fotoğraflarını hem sosyal medyada paylaştı hem de haber merkezimize ulaştırdı.


Durumu araştıran editörlerimiz çarpıcı bir gerçeğe ulaştı.
İddiaya göre belediye çöp ihalesini alan firmaya ödemesini yapamadı. Bunun üzerine uzun süredir görüşmelerini sürdüren firma çöp toplama araçlarını geri çağırdı.


Ortaya çıkan tablo ise 21. yüzyılda yeni yatırımlara ve şehirleşmeye göz kırpan Sarıçam’daki yönetim zafiyetinin ilçeyi nasıl bir orta çağ görüntüsüne çevirdiğini çıplak bir şekilde ortaya koydu.


İlçenin muhtelif yerlerinde kesilen kurban artıkları ile dolup taşmış çöp koteynırları, sokakları saran pis kokular ile Sarıçam, belediyedeki akraba saltanatı ile doğru orantılı çağdışı bir görüntüye büründü.


MALİ AÇMAZIN BOYUTU NE KADAR?
Büyükşehir Belediyesi’nde borçlanmaya ret oyu veren Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın yönettiği belediye temel belediyecilik hizmeti olan temizlik işlerinin bile ödemesini yapamayacak hale mi geldi?
Mali Yönetim Danışmanlığı alınan şirkete ödenen paralar boşa mı gitti?
Bu sorularla birlikte Sarıçam halkı çöp toplama işlemini bile yerine getiremeyen bir yönetim anlayışının Sarıçam’ın geleceğini nasıl tasarlayabileceği konusunda derin şüpheye düşmüş durumda.


Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın borçlanma arayışı içerisinde olduğu ancak Cumhur İtitfakı’nın Zeydan Karalar’a karşı borçlanmaya karşı aldığı tutumun üzerine elinin bağlandığı da iddialar arasında.

Bir cevap yazın