"Sarıçam Bilal Bey'e bir kaç beden büyük geliyor" -

“Sarıçam Bilal Bey’e bir kaç beden büyük geliyor”

Sarıçam Belediye Meclis Üyesi Av. İsmail Korkmaz Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a tepki gösterdi: İlçe halkını onun inisiyatifine terk etmeyeceğiz.


Belediyedeki mali ve idari başarısızlığın altını çizen Sarıçam Belediye Meclis Üyesi İsmail Korkmaz, “İkinci dönem göreve seçilen belediye başkanı ilçenin yönünü orta çağa çevirdi. İlçeyi modern şehircilik ihtiyaçlarına uygun politikalarla yönetemiyorsa meclise sorsun, biz kendisine anlatalım” dedi.

Adananediyor.com’un haberlerinin ardından dün Adana kamuoyunun en çok konuştuğu konu Sarıçam Belediyesi oldu.

Kentin en güçlü iki gazetesi haberi manşetten görürken, Bilal Uludağ başkanlığındaki belediyenin içine düştüğü durumu sorguladı.

Çukurova Press Gazetesi manşetten gördüğü haberi “Borç batağındaki Sarıçam çöplük içinde” başlığıyla duyurdu.


Günaydın Adana Gazetesi haber sürmanşetinden “Sarıçam çöplüğe döndü” başlığıyla gördü.

Sarıçam Belediye Meclis Üyesi Avukat İsmail Korkmaz da gelişmeyle ilgili bir açıklama yaparak, “Sarıçam’ın Bilal Bey’e bir kaç beden büyük geldiği anlaşılıyor” dedi.


Millet İttifakı Sarıçam Belediye Meclis Üyesi Avukat İsmail Korkmaz, belediyenin en temel görevleri arasında bulunan altyapı ve temizlik işleri görevini yürütemez hale getirildiğinin görüldüğünü kaydederek, “Sarıçam’ın Bilal beye bir kaç beden büyük geldiği, mali çöküntü sonrası çöp toplama araçlarının müteahhit tarafından çekilmesi ve ilçenin birikmiş çöplerle orta çağ görüntüsüne kavuşmasıyla çok açık bir şekilde daha anlaşılmıştır. Sarıçam ve halkının layık olduğu bu değil modern ve çağdaş standartlarda yerel yönetim anlayışıdır” diye konuştu.

BU ANLAYIŞ GELECEKTE DAHA BÜYÜK SORUNLARA YOL AÇAR

Günübirlik politikalarla Adana’nın gelecekte en büyük konut stoğuna sahip olacak ve yatırım almaya devam edecek, sportif ve akademik faaliyetlerine ev sahipliği yapacak ilçesinin geleceğinin tasarlanamayacağını vurgulayan Korkmaz, “Bir yandan çevre tahribatı, diğer yandan temel belediyecilik hizmetlerindeki beceriksizlik ile beraber mali ve idari başarısızlık üst üste gelince anlaşılıyor ki günübirlik politikalar ilçenin gelecekte çok daha büyük sorunlarla uğraması gerekecek. Bu politikalar ne bugünü ne de geleceği kurtaramaz” diye konuştu.

MECLİSTE SORUMLULUK ALACAĞIZ

Ortaya çıkan tabloyu meclis grubu ile istişare ederek gerekli sorumluluğu alacaklarını belirten Korkmaz, “İlçemizden ulusal ve yerel basına yansıyan fotoğraflar vicdan yaralayıcı. Sarıçam’da yaşayan hiçbir vatandaşımız bu çağ dışı tablonun bir parçası olmayı hak etmiyor. Bu yüzden halkımızı akrabalarıyla birlikte bir saltanat yönetmeye meyilli olan Sayın Uludağ’ın inisiyatifine terk edemeyiz. Meclis üyeleri olarak vicdanlı tüm meclis üyelerimizle birlikte sorumluluk alarak süreçte hukuki ve yasal tüm yetkilerimizi kullanarak halkın lehine çevirmek için çabalayacağız” diye konuştu.

Korkmaz, iddialarla ilgili şeffaflık anlayışı ile ilk meclis toplantısında meclis üyelerine bilgi vermeye davet etti.

Bir cevap yazın