"Sarı Bezli Kadınlar" destek bekliyor -

“Sarı Bezli Kadınlar” destek bekliyor

Sosyal medyada sponsorsuz ve reklamsız olarak büyük bir başarı elde eden Sarı Bezli Kadınlar Platformu Adana’dan da destek bekliyor.


SOSYAL MEDYANIN GÜCÜ
Sarı Bezli Kadınlar Platformu özellikle maddi imkanı sınırlı olan, sosyalleşemeyen ve kendine zaman ayıramayan ev kadınlarına destek olma amacıyla kurulmuş. Kimyager Cemile Türkmen’in tek başına kurduğu bu platform sosyal medyada büyük bir başarı elde ederek sesini duyurmayı başardı. Cemile Türkmen, mail yoluyla ulaşabildiği sanatçılara, yazarlara ulaşarak oralardan davetiyeler talep ediyor ve gelen davetiyeler sosyal medyadan kadınlara ulaştırıyor.


“HEPİMİZİN EŞİT HAKLARI VAR”
Sarı Bezli Kadınlar, sadece kadınlar üzerine başlamış bir platform olarak görünmesine rağmen aslında ihtiyacı olan herkese ulaşmaya çalışıyor. “Her sarı bezli kadının hepimizle eşit hakları var” şiarıyla yola çıkan Cemile Türkmen, köy okulları, kadın sığınma evleri, kız öğrenci yurtlarına da desteklerini sürdürüyor. Fikrin nasıl ortaya çıktığını açıklayan Cemile Türkmen, “Çevremdeki kadınları gözlemledim, sosyalleşmeye ihtiyaçları olduklarını fark ettim ve bu projeyi tek başıma hayata geçirdim” dedi.


ADANA’DAN DESTEK BEKLİYOR
“Ev kadınlarının da çalışan kadınlar gibi sosyalleşmeye, sinemaya, tiyatroya gitmeye ve kitap okumaya ihtiyacı var. Yerelde yapmış olduğunuz bir tiyatro etkinliğinin davetiyesi yine kendi şehrinizde yaşayan ve imkanı olmayan kadınlara dağıtılacak” diyerek konuşmasına devam eden Türkmen, “Platforma destek olmanız için illa tiyatro oyuncusu ya da yazar olmanıza gerek yok. Kişisel olarak da kitap bağışında bulunabilir ve tiyatro bileti hediye edebilirsiniz” dedi.

Bir cevap yazın