Rıza Akın'ı kaybettik -

Rıza Akın’ı kaybettik

Adana’da uzun süre gazetecilik yapan ve son dönemde imza attığı başarılı işlerle adından söz ettiren sinema ve tiyatro oyuncusu Rıza Akın geçirdiği beyin kanaması sonucu 65 yaşında hayata veda etti.

Oyuncu Menderes Samancılar, meslektaşı Rıza Akın’ın beyin kanaması geçirdiğini ve yoğun bakıma kaldırıldığını aktarmıştı. Samancılar, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından şu paylaşımda bulunmuştu:

“Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Ameliyattan çıktı, yoğun bakımda. Allah onu sevdiklerine bağışlasın. Kardeşim bunu da atlatacaktır. Sonuna kadar tüm doktorlarımıza inanıyor ve güveniyoruz.”

Bu sabah tekrar paylaşım yapan Samancılar, Rıza Akın’ın yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Adananediyor.com olarak acı kaybımızdan dolayı üzüntümüzü bildiriyor, Rıza Akın’a arkasında bıraktığı güzel izle hatırlayarak rahmet diliyoruz.

RIZA AKIN KİMDİR?

Eylül 1957’de doğan Rıza Akın, tiyatroya Adana Halkevi’nde başladı. Tiyatro hayatına Ankara’da devam eden Akın, profesyonel kariyerine Ankara Birlik Tiyatrosu’nda adım attı.Tiyatro yaşantısına (1969-1977) ara verdikten sonra iletişim eğitimi aldı ve gazeteciliğe başladı. 1997 yılında Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nu kurdu ve beş yıl sanat danışmanlığını üstlendi.2005 yılında Tayfun Pirselimoğlu’nun tamamlanamayan ‘Kuartet’ adlı filmiyle oyunculuğa döndü.Habercilik ve oyunculuğu eşzamanlı götüren Rıza Akın, Nisan 2019’da Japon Miho Shimotashiro ile evlendi.

Bir cevap yazın