Prof. Dr. Sibirny, Ukrayna'dan ÇÜ'ye misafir oldu -

Prof. Dr. Sibirny, Ukrayna’dan ÇÜ’ye misafir oldu

Bir dizi akademik çalışma ve konferans için Adana’ya gelen Ulusal Bilimler Akademisi Hücre Biyolojisi Enstitüsü Müdürü (Ukrayna) ve aynı zamanda Rzeszow Üniversitesi (Polonya) Mikrobiyoloji ve Biyoteknoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Andriy Sibirny, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı makamında ziyaret etti.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nün davetlisi olarak gelen Prof. Dr. Andriy Sibirny, Dış İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Erten ve bölüm öğretim üyeleri ile birlikte, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı Rektörlük makamında ziyaret etti. Ziyarette bölümler arasında devam eden işbirliğinin yanı sıra Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisi Hücre Biyolojisi Enstitüsü ve Rzeszow Üniversitesi Mikrobiyoloji ve Biyoteknoloji Bölümü ile diğer alanlarda da ortak çalışma ve işbirliği için görüş alışverişinde bulunuldu.

Gıda Bölümü Öğretim Üyeleri ve Öğrencilerine Konferans Verdi

Prof. Dr. Andriy Sibirny, ayrıca Ziraat Fakültesi Akif Kansu Toplantı Salonu’nda Fakülte Dekan Yrd. Prof. Dr. Mikalil Baylan, öğretim üyeleri ve öğrencilerin de katılımı ile” “Metabolic Engineering of Non-conventional Yeast Ogataea polymorpha for Improved Production of The 2nd Generation Ethanol” konulu seminer verdi. 

Bir cevap yazın