POZANTI BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA: YER TAHSİSİ İÇİN BEKLİYORUZ

Okunma Zamanı:2 Dakika, 2 Saniye
POZANTI BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA: YER TAHSİSİ İÇİN BEKLİYORUZ

Cumartesi günü bu köşeye CANKODER Başkanı Sibel Seyitoğlu’nun Pozantı
Kısırlaştırma Merkezi ile ilgili ısrarlarının nedenlerini ve sokak hayvanlarına yönelik besleme, bakım gibi destekleri sürecinde yaşadıkları sorunları taşımıştım.

Gazeteciliketik değerleri her zaman önceliğimdir ve köşeye konu edilen her kişi ve kurumun koşulsuzca söz hakkı vardır. Bugün de sizlerle Pozantı Belediyesinin bu konudaki açıklamasını paylaşacağım. Başkan Mustafa Çay, tarafıma ilettiği yer tahsisine ilişkin yazışma belgeleriyle birlikte şu açıklamayı yapıyor, aynen aktarıyorum:


“FEDAKÂRCA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”
“Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Yaşanan bir sorun nedeniyle yapılan her şey silinip atılsın mı, çabalarımız emeklerimiz ortada. Biz fedakârca yardımcı olmaya çalışıyoruz. Mama-su kapları koyduk ilçemize. Zabıtalarımız besleme yapıyor. Ama Pozantı’nın şöyle bir zorluğu var ormanın içindeyiz biz ve buraya getirip hayvan bırakan da var. Önünü alamıyorsunuz. Hal böyle olunca biz hangi birine yetişelim!.


photo6043923312767251852

Image 1 of 5

Yaralı köpek konusuna gelince. Köpekle ilgili ekibim büyükşehirle bağlantıya geçti. Pozantı’da veteriner hekimim yok. Destek aldık ilgilendiler. Bize bu konuyla ilgili başvuran avukat arkadaş köpeğin cerrahi müdahaleye ihtiyacı var Adana’ya getirin dedi. Ama veteriner hekimimiz böyle bir ihtiyaçtan bahsetmedi gerekeni de yaptı. Pansumanları her şeyi yapıldı. Bu hususta ben de elimden geleni yaptım. Arabamızla
bakımevine kadar getirdik. Ama iyi niyetimizi suistimal ediyorlar gerçekten. Hayvan hakları savunucuları iyi niyetli yaklaşsınlar o zaman çözüm üretebilirler.”


“EVET KISIRLAŞTIRMA SORUNUMUZ VAR”
Talep edilen kısırlaştırma merkezinin hala yapılmaması konusunda ise Başkan Mustafa Çay şunları söylüyor:
“Sit alanının neresi olduğunu biz bilemeyiz. Yer yok ne yapabiliriz. Önerdiğimiz yer de sit alanı çıktı ama bunu da kaymakam bey ile görüşerek çözdük, sit alanını öneri dışı bırakarak yer tahsisi için talep oluşturduk. Orman Müdürlüğü ile yazışmalarımız var.

Tahsis edildiği gibi, Büyükşehir gelip konteynerlerini koyacak. Ekipmanlar temin edilecek, yerleştirilecek. Biz bu aşamada lojistik destek sağlayacağız. Yani büyükşehirden kısırlaştırma ekipleri bize gün verecek o günlerde hayvanları toplayıp merkeze götürüp kısırlaştırılmalarını sağlayacağız. Ama biz de yer tahsisi için bekliyoruz şu an, gerekli yazışmalar yapıldı. Şunu da belirtmek istiyorum. Köpek festivali yapmış bir başkanım ben, bu konuda nasıl duyarsız olabilirim? Her yana yem kumbaraları koydum, su mama kapları düzenli olarak zabıtalarca kontrol ediliyor.

Bizzat 2019’da ormanın içinde bir alanda köpek bakım evi kurabilmek için imar değişikliği yaptım, orman mühendisine proje çizdirdim ilçemize kalıcı bir şeyler bırakmak için. Tekrar söylüyorum, Pozantı, Akçatekir bu hususta zor bir lokasyonda maalesef, sorunlu bir yer. Tek başımıza mücadele vermemiz zor ama elimizden geleni de yapıyoruz. Büyükşehir Türkiye’nin en büyük barınağını yaptı ama orası da tam bir işleyişe geçemedi. Hayvansever arkadaşlar çabalarımızı görmezden gelmesinler
lütfen…”

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın