Murat Kekilli'den Büyükşehir Belediyesi'ne sitem -

Murat Kekilli’den Büyükşehir Belediyesi’ne sitem

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Öğretmenler Günü için hazırladığı kutlamaya Adanalı sanatçı Murat Kekilli’den sitem geldi.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesaplarından “A Sınıfı” ifadesi ve Çukurova’nın bereketli topraklarının yetiştirdiği sanatçı, edebiyatçı, sinemacı ile müzisyenlerin isimlerinin yer aldığı görsel paylaşılmıştı.

Şehrin billboardlarını da bu görsel süslemişti. O görselde Yaşar Kemal’den Orhan Kemal’e, Yılmaz Güney’den Abidin Dino’ya sanat, edebiyat dünyasından ve hatta basın dünyasından Ayşe Arman ile dizi yapımcısı Timur Savcı’nın da isimleri vardı.

Çokça paylaşım alan bu Öğretmenler Günü kutlamasına bir de sitem geldi. Tarihe adını yazdırmış Adanalılar’ı yetiştiren öğretmenlere teşekkür eden o paylaşımda ismi olmayan Murat Kekilli de dün sosyal medya hesabından bir sitem dolu bir video mesaj.

Kekilli video mesajla duyurduğu siteminde sözlerine böyle başladı. Paylaşımında da “Adana A sınıfı sanatçı listenizde adımızın olup olmaması bizim için önemli değildir. Önemli olan Adana halkının gönül listesinde adımızın olup olmadığıdır” notunu düştü.

Başkan Zeydan Karalar’a bu sözlerle sitemini ileten Murat Kekilli, özür de beklemediğini ironi ile bezediği cümlelerle dile getirdi.

Bir cevap yazın