MHP’li Avcı'dan 5 Ocak mesajı -

MHP’li Avcı’dan 5 Ocak mesajı

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 5 Ocak Kurtuluş Günü’nde önemli ve anlamlı mesajlar verdi.

“Bir asır evvel yokluk içinde en zorlu şartlarda zaferi kucaklayan Adana, muhatap kaldığımız bugünkü sorunları da yenecek güce sahiptir. 100 yıl önce ortaya koyduğumuz birlik ve beraberliği yeniden tesis ederek yeni bir destan yazabiliriz. Beş Ocak ruhuna ihtiyacımız var. Bunu başarabiliriz. Yeter ki birbirimizi sevelim, sayalım, omuz omuza verelim.”

“Beş Ocak ruhuna ihtiyacımız var!”

“Adana olarak yeni bir destan yazabiliriz!”

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adanalı vatandaşların 5 Ocak Kurtuluş Günlerini kutlarken, önemli mesajlar da verdi.

“5 OCAK 1922 TARİHİ HER ZAMAN GURURLA İDRAK EDİLECEK”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda “Adana, Adanalılar, bir asır önce uğradığı Fransız işgalini, işbirlikçi Ermeni çetelerle birlikte gerçekleştirilen katliamları ve zulmü unutmamıştır, unutmayacaktır; zilletin ezildiği, kovulduğu günü temsil eden 5 Ocak 1922 tarihini ise her zaman onurla, gururla idrak edecektir” dedi.

“TÜRK MİLLETİ HOŞGÖRÜLÜDÜR, BARIŞSEVERDİR”

Avcı, devamla şunları söyledi.

“Türk Milleti medenidir; hoşgörü sahibidir, barışsever ve yardımseverdir ancak vatanına, namusuna göz diken düşmana karşı çok çetindir. Malazgirt’te, Kut’ül-Amare’de, Çanakkale’de, Çukurova’da dersini alanlar, Türk’ün karşısında her zaman ezilmeye mahkûmdurlar. Tek ses, tek yürek halinde 

aziz Türk milletinin yenemeyeceği hiçbir beşeri güç yoktur.”

ADANA’NIN ÖNE ÇIKAN SORUNLARI…

Adana’nın bugün değişik sorunlarla meşgul olduğuna dikkat çeken Avcı “Şehrimiz bugün ulaşımda, istihdamda, sosyal alanda, tarımda, yerel yönetimlerde çeşitli sorunlarla uğraşmakta, ne yazık ki enerjisini ve zamanını verimli kullanamamaktadır. Yoğun mülteci varlığı da kuşkusuz tüm Adana’nın mevcut sorunlarını artırmaktadır.” ifadesini kullandı. 

“YETER Kİ BİRBİRİMİZİ SEVELİM, SAYALIM”

Avcı “İnanıyorum ki; bir asır evvel yokluk içinde en zorlu şartlarda zaferi kucaklayan Adana, muhatap kaldığımız bugünkü sorunları da yenecek güce sahiptir. 100 yıl önce ortaya koyduğumuz birlik ve beraberliği yeniden tesis ederek Adana olarak yeni bir destan yazabiliriz. Beş Ocak ruhuna ihtiyacımız var. Bunu başarabiliriz. Yeter ki birbirimizi sevelim, sayalım, omuz omuza verelim.” diye konuştu.

“TÜM KAHRAMANLARI RAHMETLE ANIYORUM”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, mesajını şöyle tamamladı:

“Bu duygu ve düşüncelerle; Adanalı saygıdeğer hemşehrilerimizin, kıymetli vatandaşlarımızın 5 Ocak Kurtuluş Gününü kutluyor; vatanımızın, milletimizin varlığı ve bekası uğruna mücadele verip ebedi âleme göç eden Milli Mücadelemizin Önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, tüm şehitlerimizi, bütün gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.”

Bir cevap yazın