MHP'li Avcı'dan 29 Ekim kutlaması -

MHP’li Avcı’dan 29 Ekim kutlaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, “Cumhuriyetimizin sunduğu değerleri milletçe hep beraber yaşamak hakkımız; yaşatmak ve elbette ihanete, husumete karşı birlikte mücadele etmek ise boynumuzun borcudur.” dedi.

CUMHURİYETİN 96. YIL DÖNÜMÜ

Cumhuriyetin ilanının 96. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayımlayan MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Yüce Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde haçlı işgalcilere karşı verdiği Milli Mücadele ile birlikte demokrasiyi özümsemiş bir ufuk ve idealle hayata geçirilen Türkiye Büyük Millet Meclisi, kutlu iradesiyle Cumhuriyeti Dünyaya ilan etmiştir. Bugün Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü gururla idrak ediyoruz.” ifadesini kullandı.   

“KURUCU LİDER: MUSTAFA KEMAL ATATÜRK”

Başkan Avcı şunları söyledi: “Cumhuriyet rejimi, halkın hür iradesiyle tecelli eden bir yönetim şeklidir. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyen ve bu ilke ve inancını devletimizin yönetim biçimine temel yapan ise Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Her bir vatandaşımız, hür iradesiyle kullandığı demokratik tercihle devlet yönetiminin icraatında ve temsilinde söz sahibidir. Devletimizin diğer bir dayanağı ise, eşitliğin ve adaletin sağlanması bakımından herkesin uyması gereken hukuktur.”

“MHP, TAVİZSİZ BİR DURUŞU TEMSİL ETMEKTEDİR”

Bünyamin Avcı “Bu vesileyle ifade etmek gerekirse Cumhuriyet; 82 milyon vatandaşımızı ayrımsız kucaklayan, her bir vatandaşımızı eşit gören, adaletin, insan hak ve hürriyetlerinin teminatı olan, halkın refahını, güvenliğini ve huzurunu tesise öncelik veren rejimin adıdır. Cumhuriyetimizin sunduğu bu değerleri milletçe hep beraber yaşamak hakkımız; yaşatmak ve elbette ihanete, husumete karşı birlikte mücadele etmek ise boynumuzun borcudur. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde milli bekamızın yılmaz savunucusu 

MHP, söz konusu değerlerin korunmasında ve geliştirilmesinde tavizsiz bir duruşu temsil etmektedir.” şeklinde konuştu. 

“DEVLETİMİZ, MİLLETİMİZ EBEDİYEN VAR OLSUN”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı mesajını şöyle tamamladı: “Bu duygu ve düşüncelerle, değerli hemşehrilerimizin, Adana’da aynı iklimi paylaştığımız kıymetli vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla kutluyorum. Devletimizin, Cumhuriyetimizin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını, şehitlerimizi, ebedi âleme göç etmiş tüm gazilerimizi rahmetle anıyor; kutlu devletimizin, yüce milletimizin ebediyen var olmasını diliyorum.”

Bir cevap yazın