MHP İl Başkanı ispat isteyince Zeydan Karalar açılmamış kuyuların noktalarını paylaştı -

MHP İl Başkanı ispat isteyince Zeydan Karalar açılmamış kuyuların noktalarını paylaştı

Zeydan Karalar’ın basın toplantısı ile halka açıkladığı yolsuzluk iddialarının ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Her şeye paranın deliğinden bakan kapitalist bir anlayışla Adana’ya hizmet edilemez” diyerek iddiaların ispatlanmasını istedi.

Basın toplantısında açıldığı iddia edilen kuyuların üzerine konan kapağın kaldırıldığı ve altında kuyu olmadığı görülen görüntüleri gazetecilere izleten Zeydan Karalar, bugün de daha uzun bir video ile birlikte kuyuların açıldığı iddia edilen noktaları gösteren harita paylaşarak isteyen Adanalı’nın gidip bakabileceğini ekledi.

MHP İL BAŞKANI SÖZLÜ’YÜ SAVUNDU

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından bir önceki hizmet dönemine yönelik ortaya atılan iddialara cevap verdi. Avcı şunları söyledi:

“BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI”

“Geçen beş yılda bir kere olsun ‘Bütçede açık var’ bahanesine sığınmadan, ‘Borcumuz çok’ gerekçesine saklanmadan hizmet götürülmedik köy, adım atılmadık mahalle bırakmayan, devasa projeleri hayata geçiren milliyetçi üretken belediyecilik anlayışının ardından işbaşına gelen Büyükşehir Belediye yönetimi, kendisine güvenen ve oy veren vatandaşlarımızı büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştır.”

“ADANA,  HİZMETLE DEĞİL, ÇARPIK İDDİALARLA GÜNDEME TAŞINIYOR”

Avcı, devamla şunları kaydetti:

“İlk icraatı yüzlerce işçiyi işten atarak binlerce insana bayramı zehir eden, bu özelliği ile tarihe geçen Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı, yine uçuk iddialar ortaya atmıştır. Yeni yönetim, aradan geçen beş ayda hizmetle değil, ağlama, karalama ve çarpık iddialarıyla Adana’yı gündeme taşımayı tercih etmiştir. Adana’yı bu şekilde meşgul etmek doğru değildir. İddia sahibi iddiasını ispatlamakla sorumludur; aksi halde müfteri durumuna düşer.”

“BAHANE DEĞİL, HİZMET ÜRETMEYE DAVET EDİYORUZ”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı “Seyhan’da belediye başkanlığı döneminde geçen beş yılda en iddialı hizmet olarak hep reklamı yapılan bir Kent Meydanı’nı bile bitirememiş anlayışla Adana’nın mesafe alamayacağı görülmüştür. Her şeye paranın deliğinden bakan kapitalist bir zihniyetle Adana hizmet alamaz. Belediyeler şirket değildir; kâr amacı gütmezler. Büyükşehir Belediye yönetimini, karalamadan, ağlamadan, Adana için bahane değil, hizmet üretmeye, Adana gerçeklerine dönmeye davet ediyoruz.” dedi.

KARALAR KUYU NOKTALARI VE VİDEO PAYLAŞTI

İstanbul’da belediye başkanları toplantısında olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise sosyal medya hesapları üzerinden hem toprak üzerine kuyu açılmış gibi konulan kuyuların kapakların kaldırılmıştınız gösteren bir video, hem de açıldığı iddia edilen ama açılmayan kutuların noktalarını gösteren bir harita paylaşarak denetimi halka açtı.

Bir cevap yazın