Şaban Acar skandalı: Mezar yerini bile "kapatmışlar" -

Şaban Acar skandalı: Mezar yerini bile “kapatmışlar”

Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Şaban Acar’ın adının geçtiği bir iç yazışma bir skandalı ortaya çıkardı. Mezarlıkta bile siyasi torpil döndüğü iddiası Adana’yı çalkaladı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kentin kaynaklarının israf edildiğini gösteren basın toplantısı yapmış ve ortaya çıkan iddialar Torosları aşarak ülke gündemine oturmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Sözlü TV A’da katıldığı canlı yayında iddialara açıklama getirse de argümanları kent kamuoyunda pek kabul görmedi.

Ortaya çıkan yeni bir iddia ise dudak uçuklatan cinsten. Siyasi güç ile kamu kaynaklarının nasıl eş, dost, akraba ve makam sahiplerine sınırsız ve sorumsuzca kullandırıldığının fotoğrafı niteliğinde.

Gelelim iddiaya…

MEZAR YERİNİ AYIRIP ÖDEME YAPMAMIŞ

Adananediyor.com’a ulaşan belge bu şok iddianın perde arkasını ortaya çıkardı. Belge bir resmi yazı. O resmi yazı bir kişinin Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bir mezarlığında bir kaç parseli aldığı, yeni dönemin terminolojisi ile “kapattığı”nı ifade ediyor.

Resmi yazıda ismi geçen makam sahibinin ismi mi? Sıkı durun…

Hüseyin Sözlü’nün atadığı, halen Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği koltuğunda oturan Şaban Acar! İddia odur ki, Acar bu mezar yerleri için ödeme yapmamış. Ardından yeni dönemde konu araştırılınca başvuru yapıp ödeme yapmak istemiş. İşte Adana bu yeni skandalla çalkalanıyor.

Yoksullar mezar yeri parasını bile bulamazken, makam sahipleri parsel parsel mezar yerleri kapatıyormuş!

İŞTE SKANDALI ORTAYA ÇIKARAN RESMİ YAZI:

Bir cevap yazın