Kocaispir: ‘Yüreğir’ de Yol Sorunu kalmayacak’

Okunma Zamanı:1 Dakika, 0 Saniye

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in sorunları yerinde tespit etmek amacıyla başlatmış olduğu mahalle incelemeleri devam ediyor. Haydaroğlu ve İncirlik Cumhuriyet Mahallelerini ziyaret eden Başkan Kocaispir yapılan yol çalışmalarını denetledi.Beraberinde başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile bu kezHaydaroğlu Mahallesi ve İncirlik Cumhuriyet Mahallelerine çıkarmayapan Başkan Kocaispir, sosyal mesafe kurallarına dikkat ederekmahalle muhtarı ile birlikte mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.‘Büyük Asfalt Harekâtı’ kapsamında Haydaroğlu mahallesinde yapılan yolçalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Kocaispir, yapılan çalışmalarhakkında bilgi verdiği muhtar ve mahalle sakinleri tarafından iletilentalepleri ve tespit ettiği sorunları da birim müdürlerine not aldırdı.

Şuana kadar yaklaşık 65 bin ton sıcak asfalt yama kaplama ve yaklaşık17 bin ton stabilize yol çalışması yaptıklarını belirten BaşkanKocaispir, “İlçe genelinde başlattığımız yol iyileştirmeçalışmalarımız sürüyor. Ekiplerimiz, bir taraftan sıcak asfaltçalışması yaparken bir taraftan da belirlenen bir program dâhilindeilçemizdeki yolları tarayıp ivedilikle yapılması gereken noktalarıtespit ederek buralarda asfalt yama çalışmasını gerçekleştiriyor. Şuan19 noktada yoğun bir çalışmamız var. Yüreğir’de yol sorunukalmayacak.” dedi.Yüreğir Belediyesi’nin ilçe genelinde 19 noktada, asfalt kaplama,asfalt yama, bordür ve parke döşeme, parke tamir, zemin tesviyeçalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüekipleri Sazak Köyü içi, Levent, Yenidoğan, Karacaoğlan, Haydaroğlu,Eski Misis, Pekmezli, Sinanpaşa, Solaklı Cumhuriyet, Atakent,Selahattin Eyyubi, Bahçelievler ve Seyhan Mahallelerinde çalışmayapıyor.

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Bir cevap yazın

Sonraki

Akşener: "Milletime şikayet ediyorum"

Sal Haz 23 , 2020
İYİ Parti lideri Meral Akşener, LGS kapsamında geçen hafta gerçekleştirilen merkezi sınavın ertelenmemesini eleştirdi, ortaya çıkan kalabalık görüntülere de tepki gösterdi: Umarız LGS nedeniyle vaka sayısında artış olmaz. Bu hafta da YKS sınavı var. Gençlerimize zihin açıklığı diliyorum. Bu vesileyle iktidarın bu inadını milletime şikayet ediyorum.İYİ Parti Genel Başkanı Meral […]