Kılıçdaroğlu’nun danışmanından Mehmet Güven’e ziyaret

Okunma Zamanı:1 Dakika, 33 Saniye

Mehdi iddiası tartışmaları ile Türkiye’nin gündemine gelen Mehmet Güven Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı ile bir araya geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Veli Özdemir, Medeniyetler ve Hoşgörü Kenti olarak bilinen Hatay’ın Antakya ilçesinde Alevi Kanaat Önderi Mehmet Güven’i ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

ALEVİ TOPLUMUNUN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Başdanışman Özdemir, Antakya’da bulunmaktan ve Güven’le buluşmaktan dolayı memnun olduğunu söyledi. Ziyarette Alevi toplumunun önemine değinen Özdemir, “Mehmet Güven beyle daha önce Adana Yumurtalık’ta uzun bir sohbet etmiştik. Alevi toplumu içinde önemli bir yer edinmiş hocam sayın genel başkanımızla bir araya gelmiş ve Alevilerin sorunları, çözüm önerileri konularında fikir alışverişinde bulunmuşlardı. Ben de hocamıza genel başkanımızın selamını getirmek ve yoğun olarak yaşadıkları Adana, Mersin ve Hatay’da yaşadıkları sıkıntıları dinlemek üzere yeniden bir araya geldim” dedi.

MEHMET GÜVEN, KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETMİŞTİ

Kılıçdaroğlu’nun selamının kendileri için değerli olduğunu ifade eden Alevi Kanaat Önderi Mehmet Güven ziyaretinden dolayı Özdemir’e teşekkür etti. Farklı parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle zaman zaman bir araya geldiğini anımsatan Güven, bu çerçevede gerçekleşen ziyarette Alevi toplumuna ilişkin beklentileri ve görüşlerini Özdemir’le paylaştı. Hatay, Adana ve Mersin’de toplum yararına bir çok projeye imza atan ve hayırseverliliğiyle bilinen Mehmet Güven, bir süre önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da makamında ziyaret etmişti.

“MİLLETİNE VE VATANINA SAHİP ÇIKMAYAN, İHANET EDEN BİZDEN DEĞİLDİR”

Özdemir’in ziyaretinin kendileri için ayrı bir önem taşıdığına dikkat çeken Mehmet Güven, “Milletine ve vatanına sahip çıkmayan ihanet eden bizden değildir. Biz alevi toplumu olarak vatansever, askeri ve polisinin her zaman arkasında, Atatürkçü insanlarız. Yıllardır kaybolan toplumsal değerlerimiz olan yardımlaşma, imece, komşuluk ilişkilerinin yeniden canlanması için mücadele ediyoruz. Siyaset bizim işimiz değil ancak bu vatan için kim bir taş üstüne taş koyacaksa onun destekçisiyiz. Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sesimizi duyarak bizlere ilgi göstermesi, Veli beyin ziyareti bizi gururlandırmıştır” diye konuştu.

Kaynak: Çukurova Press

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

Next Post

Seyhan Belediyesi'nden öğrencilere maske ve çocuk kiti, okullara dezenfektan

Pts Eyl 21 , 2020
2020-2021 eğitim – öğretim sezonu, anaokulu ve 1. sınıflar için kademeli ve haftada 2 gün olarak başladı. Seyhan Belediyesi de açılan okulların önünde çocuklara maske ve içinde su, meyve suyu, bisküvi ve kek’in olduğu “çocuk kiti” dağıttı. Ayrıca; okul yöneticilerine de dezenfektan, siperlik, maske ve kolonya verildi. Milli Eğitim Bakanlığı, […]