Kent Konseyleri Birliği'nde yeni yönetim belirlendi. -

Kent Konseyleri Birliği’nde yeni yönetim belirlendi.

Türkiye Kent Konseyleri Birliğinin İstanbul’da gerçekleşen 3.genel kuruluna katılım çok büyük oldu. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen Kent Konseyleri Başkanları ve Genel Sekreterleri, yeni yönetim için oy kullandı. Bilgi alışverişlerinin yapıldığı ve sorunların dile getirildiği genel kurulda, yeni yürütme 9 kişiden oluşturuldu.

ASLAN; Kent Konseyleri Arasında Muazzam Diyalog Var

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Ekrem Aslan Genel kurul Açılış Konuşmasında’

Türkiye’nin ihtiyacı olan siyasi uzlaşmaya kent konseyleri birliğimizin  Kent Konseylerimiz arasında  oluşturmuş oldukları o muazzam diyalog zeminiyle katkı koymaktadır. Bu durum Kent Konseyleri birliğimizi güçlendiren bizleri heyecanla çalıştıran en önemli özelliktir. Birliğimizin daim olmasını diliyor,  Genel Kurulumuzda görev alacak tüm başkanlarımızı kutlarım ‘dedi.

Genel Kurul toplantısına Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler  Ortadoğu ve Batı Asya Teşkilatı (UCLG-MEWA) Genel Sekreteri Mehmet  Duman’da katıldı. Duman UCLG-MEWA olarak Yerel yönetimlerde Demokratik katılımı önemsediklerini Kent Konseylerinin Ulusal ve Uluslarası gündemleri takip edip yerelde hayata geçirmesini takdirle izlediklerini belirtti.

Kent Konseyleri Birliği yönetiminde görev alacak olan 9 yürütme kurulu için seçimi yapıldı. Hasan Soygüzel’in divan başkanlığını yaptığı genel kurulda daha önce 7 olan yönetim listesi 9’a çıkarıldı. 5 yeni şehir temsilcilerinin yürütme kurulunda şu isimler yer aldı:

Nuray Akçasoy (Eskişehir Kent konseyi Başkanı)

Mürsel Sabancı (Balıkesir Kent Konseyi Başkanı)

Halil İbrahim Yılmaz (Ankara Kent Konseyi Başkanı)

Necati Binici (Türkiye Kent Konseyleri Kurucu üye)

Zeynep Arıkan (Türkiye Kent Konseyleri Kurucu üye)

Burak Taştan (Ardahan Kent Konseyi Başkanı)

Sadullah Köse (Rize Kent Konseyi Başkanı)

Ahmet Karadağ (Manisa Kent Konseyi Başkanı)

Murat Ergen (Elazığ Kent Konseyi Başkanı)

Bir cevap yazın