Kamuran Karaca: İşçi haklarını onlardan önce gözetiriz -

Kamuran Karaca: İşçi haklarını onlardan önce gözetiriz

Belediye İştiraki Beldetaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Karaca görev süreleri boyunca kamu çıkarını ve işçi kazanımlarını koruyacaklarını kaydetti.

Adananediyor.com / Armağan kabaklı

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Beldetaş AŞ”nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine başlayan Kamuran Karaca, şirketin daha önceki dönemdeki personel politikası ve harcamalarını büyük bir titizlikle incelediklerini ifade ederek, “Biz sosyal demokrat anlayışa sahip kamu görevlileri olarak Beldetaş’ı önce kamuya hizmet edecek noktaya getireceğiz. Bundan sonra belediye şirketlerinin kamuoyundaki arpalık algısını düzelterek kamu yararını koruyan kollayan, gözeten bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kendisine hayırlı olsun ziyaretine gelen misafirlerini ağırlayan Karaca, gazeteci Armağan Kabaklı ile de Beltetaş’ın mevcut yapısı ve oluşturmaya çalıştıkları gelecek planlarına ilişkin bilgiler verdi.

Performans raporları, personel politikaları, harcamalar ve kamu çıkarıyla uyuşmayan uygulamaları büyük bir titizlikle inceleyen Karaca, “Ben hem sendikal mücadeleden hem de öğretmen olarak eğitimcilik anlayışından gelen birisiyim. Bu nedenle bizimle çalışan emekçi kardeşlerimizin alın teriyle ilgili hiçbir kuşkuları olmasın. Onların haklarını biz bugün emekçi dostu kesilen ama görevdeyken işçi maaşlarını aylarca ödemeyip müteahhitlere aktaran ve rantçı anlayışa hizmet edenlerden çok daha önce savunuruz. Ancak şunu da bilecekler ki biz onların emekçi kazanımlarını korurken, onlar da attıkları her adımda kamu çıkarını bizden önce gözetmeliler. Çünkü biz aldığımız görev gereği kamunun ortak çıkarlarını da korumakla mükellefiz” dedi.

İncelemeleri bittikten sonra gerekli adımları hızlıca atacaklarını ifade eden Karaca, “Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’ın da sık sık kamuoyunu bilgilendirdiği üzere genel tablodan payını Beldetaş da almış. İşçi sayısı yasal oranın üzerinde olmasına rağmen sadece bize ulaşan bine yakın iş başvurusu var. Biz de isteriz ki mevcut ekonomik koşullarda daha çok insana ekmek kapısı açalım. Ancak önce mali tabloyu düzeltip dengelemek zorundayız. İşimizi hem Adanalı yurttaşlarımızın ortak kamu çıkarını hem de emekçilerimizin haklarını kollayarak sosyal demokrat ilkeler ışığında yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın