İYİ Parti’li Mangtay: Yüreğir daha iyi olacak

Okunma Zamanı:2 Dakika, 4 Saniye

İYİ Parti Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Hüseyin Mangtay, Adana’nın iki yakası arasındaki ekonomik, kültürel ve şehircilik anlamındaki uçurumun giderilmesi için, “Daha iyi bir yönetim anlayışına” ihtiyaç olduğunu söyledi.

DAHA İYİ BİR YÖNETİM

Adananediyor.com ve Birbuçuk TV’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Yüreğir’in genç politikacılarından Hüseyin Mangtay, ilçenin kentin sorunları ve gençlik siyasetine ilişkin görüşlerini paylaştı. Yüreğir’de İYİ Parti çatısında görev üstlendiğinden bu yana sivil toplum temsilcileri ve toplumun değişik kesimleri ile istişareler sürdürdüklerini ifade eden Mangtay, “Gördüğümüz tablo bize Yüreğir’in bugüne kadar ihmal edilmişliğinin, ancak daha iyi bir yönetim anlayışı ile telafisi güç bir duruma erişmeden rehabilite edilebileceğini işaret ediyor” diye konuştu.

GENÇLİK TEŞKİLATI KURULUYOR

İYİ Parti’nin ana kademe teşkilatlanmasının ardından gençlik örgütlenmesinin sürdüğünü ifade eden Hüseyin Mangtay, “Biz Yüreğir’in gençleri olarak, politik alanda demokratik şekilde özellikle gençlerin yerel yönetim ve merkezi yönetimden beklentilerinin sesi olacağız. Toplumdan aldığımız talepleri, daha yüksek sesle demokratik çözüm kanallarına taşıyacağız. Yüreğirli gençlerin sesi artık daha iyi ve gür çıkacak” dedi.

ADANA VE YÜREĞİR’İN SORUNLARI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Adana’nın kentsel gelişim ve sosyoekonomik parametrelerde eski öncü ve parlak günlerini aradığını bugünlerde yayınlanan resmi işsizlik, yoksulluk gibi istatistik bilgilerinden açıkça görülebildiğini hatırlatan Mangtay, “Bizler gençler olarak yeni dünyayı ve çağın gereksinimlerini okuyabilen bir anlayışla siyasette ve karar mekanizmalarında ne kadar fazla yer alırsak, o kadar fazla değişim ve gelişmenin önü açılacaktır. Özellikle Yüreğir’in, kentin diğer yakasında gözden uzakta iktidar partisine mensup belediye başkanları tarafından yönetildiği halde geri bırakılmışlığı ancak yenilikçi ve çağı yakalayan, daha iyi düşünen yönetim modeliyle aşılabilir. Biz iki yaka arasındaki gelişmişlik farkını kabul etmiyoruz. Ne Adana’ya ne de Yüreğir’e üvey evlat muamelesi yapılması kabul edilebilir bir durum değil” ifadelerini kullandı.

FARKLI DÜŞÜNCEYE SAYGI VE HOŞGÖRÜ

Birbuçuk TV’nin yayın hayatına başlamasını “çağı yakalamış bir çok seslilik girişimi” olarak niteleyen Mangtay, “Bugün özellikle genç kitlelerin sosyal medya da dahil olmak üzere ifade özgürlüklerinin üzerindeki baskılardan dolayı kendini mutlu hissetmediğini biliyoruz. Türkiye’nin birbirine, özellikle farklı düşünenlere saygının, demokratik hoşgörünün yeniden toplumsal kabul haline geldiği günlerine dönmesi gerekiyor. Aksi halde yetişmiş insan göçünün önüne geçemeyiz. Gençleri hem işsiz ve aşsız, hem de fikrini açık ve özgür ve söyleyemez bir halde getiren politikalara karşı sesimizi yükselteceğiz. Bu manada çok sesliliğin bir unsuru olan bağımsız medya kuruluşları ile de dayanışmayı önde tutuyoruz” şeklinde konuştu.

Birbuçuk TV Kurucu Yayın Yönetmeni Armağan Kabaklı da Mangtay’a ziyaretinden dolayı teşekkürlerini iletti. Kabaklı, Adana’nın yeni nesil ekranının Adana’da yerel basının yeni nesil medyaya entegrasyon sürecinin öncüsü ve eleştiri kültürü ile kentlilik bilincinin savunucusu olacağını sözlerine ekledi.

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın