İYİ Partili Dayanıklı trafik sorununa çözüm istedi -

İYİ Partili Dayanıklı trafik sorununa çözüm istedi


İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Dayanıklı, Sarıçam ve Adana halkının birtakım sorunları olduğunu acilen çözülmesi gerektiğini kaydederek söz aldı. Kürsüde ana başlıklarıyla sorunları dile getiren Dayanıklı; “Ben Millet İttifakı’nın Sarıçam ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin tek meclis üyesiyim, sürekli halkın içindeyim ve halkın rahatsız olduğu bazı talepleri var onları size anlatmak istiyorum” diye konuştu. 

İYİ Partili Meclis Üyesi Mehmet Dayanıklı, Sarıçam otobanının trafik nedeniyle kilitlendiğini, elektrik, doğalgaz, telefon kablo döşemeleri nedeniyle yolların kazı kazana çevrildiğini, yaşlı, engelli insanların toplu taşımada rencide edildiğini, kaldırımların işgal altında olduğunu, milletin bu kaldırımlarda canlarını tehlikeye attığını vurguladı. 10 Kasım nedeniyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle, minnetle ve şükranla andı. 

İYİ Parti Sarıçam ve Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Dayanıklı Adana Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı oturumda söz alarak kürsüde 6 maddelik sorun paketini kamuoyu adına paylaştı. 

Millet İttifakı’nın tek Sarıçam Belediye Meclis Üyesi olan  Mehmet Dayanıklı şunları söyledi; 

“1.sorun Sarıçam’da Otobandan çıkınca Senem Marketle Merkez Camii arasında 2 km. yol, trafik nedeniyle kilitleniyor, müthiş kalabalığa yol açıyor ve millet bu yolu bir saatte anca bitirebiliyor. 

Buradaki otoban girişi ile havaalanı kavşağı arasındaki mesafe 12 km. Bu kavşakta 12 giriş çıkışı var. Bütün yükü çeken Sarıçam otoban girişinde giriş çıkış yol yok, sayın Zeydan Karalar ve Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ Başkan’dan çözüm bekliyoruz. 

2. sorun, vatandaşlar şikayetçi. Yaşlı, engelli insanlarımız dolmuşa ve toplu taşıma canlara alınmıyor. Çok saygısızca şeyler yaşanıyor. Devlet bunu hak görmüşse, toplu taşıma yapan sürücü vatandaşa yüklenemez, nahoş cümleler kullanamaz. Toplu taşımayı kullanan sürücünün psikolojik testten geçmeleri ve meslek içi eğitim şart. 

3. Sorun, Sarıçam’da yol sorunları bitmiyor, adeta kazı kazan vaziyette. 

Nedeni basit, doğalgaz, telefon ve elektrik hatlarının çekilmesi nedeniyle yollar o şekilde bırakılıyor. Kış aylarına giriyoruz, şiddetli yağışlarda olan yine olan vatandaşlara olacak. Gelen şikayetler nedeniyle, bende İYİ Partili olarak Millet İttifakı’nın tek Sarıçam Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesiyim, bu şikayetler son bulmalı. 

4. sorun Adana Büyükşehir Belediyesi’nde yaklaşık 12 bin kişi çalışıyor. İşçi alacakları ve promosyon nedeniyle bir beklenti içerisinde olan emekçi kardeşlerimizin alın terleri kurumadan bu çalışmanın acilen yapılarak ödemeleri yapılmalı.

5. sorun kent kart yıllık veriliyor, her değişimde fotokopi nedeniyle 8 lira bir ücret ödeniyor, artık bu çileye bir son verilmeli. Belediye oraya bir tarayıcıyı koymalı ve vatandaşa hizmet ise ala hizmet bu şekilde olur ve bu mağduriyet giderilmeli. 

6. sorun buradan zabıtalara seslenmek istiyorum. Şu kaldırımlar neden var? Tabi ki öncelikli yayaların geçmesi için. Kaldırımlar özgür bırakılmalı, dükkanı var, ama bir o kadarda bu dükkan kaldırımlara taşmış, çarşı içerisinde kaldırımlar işgal altında ve vatandaş trafiğin içinden kendine yol arıyor bu çok tehlikeli bir durum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 10 Kasım’da rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Onun fikirleri, eylemleri, devrimleri Türkiye Cumhuriyeti var oldukça ilelebet sürecektir.” Diye konuştu

Bir cevap yazın