İsrail’den Rus aşısına açık kapı: İkna olursak alırız

Okunma Zamanı:46 Saniye

Rusya’nın tescillediği ilk korona virüsü aşısına karşı Batı dünyasında şüpheci yorumlar yapılırken, İsrail’den daha ılımlı bir açıklama geldi. İsrail Sağlık Bakanlığı, Rus aşısının ‘ciddi bir ürün’ olduğuna ikna olurlarsa Moskova’yla müzakereler başlatacaklarını duyurdu. 

 İsrail Sağlık Bakanlığı, Rusya’nın dün tescillediği ilk korona virüsü aşısının etkinliğini değerlendireceklerini açıkladı. İsrail Sağlık Bakanı Yuli Edelstein, “Her bir haberi, hangi ülkeden gelirse gelsin, dikkatli bir şekilde takip ediyoruz” dedi.

Rusya’daki aşıya dair İsrail Sağlık Bakanlığı’nda şimdiden değerlendirmeler yapıldığını söyleyen İsrailli bakan, “Eğer bunun ciddi bir ürün olduğuna ikna olursak, müzakerelere girmeye de çalışacağız. Ama kimseyi yanıltmak istemem” ifadelerini kullandı. Edelstein, “Bakanlığın profesyonel çalışanları sürekli bu konu üzerinde çalışıyor. Aşı yarın gelmeyecek” dedi.

İsrail’in de kendi aşısını geliştirmeye çalıştığı biliniyor. İsrail’deki aşı adayının insanlar üzerindeki testlerinin ekim ayında başlaması bekleniyor. İsrail hükümeti aynı zamanda, Amerikan firmaları Moderna ve Arcturus Therapeutics ile potansiyel aşılar için ön anlaşmalar yaptı.

Kaynak: gazeteduvar

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

Next Post

Fransa Doğu Akdeniz'de askeri varlığını artıracak

Per Ağu 13 , 2020
Türkiye’yle Yunanistan arasında gerilimin tırmandığı bir dönemde Fransa, Doğu Akdeniz’deki askeri varlığını artıracağını açıkladı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye’ye bölgede enerji arama çalışmalarına son verme çağrısı yaptı.  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de petrol arama kararının ardından, Yunanistan’ın da aralarında olduğu Avrupa Birliği (AB) müttefikleriyle işbirliği içinde, Fransa’nın Doğu Akdeniz’deki askeri varlığını […]