İşkadınları Yüreğir Belediyesi'ni ziyaret etti -

İşkadınları Yüreğir Belediyesi’ni ziyaret etti

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Berman Mantı, yardımcıları Süheyla Gergin, Ayşe Aslan ve Üyeler Emine Demirci, Ayfer Koni ve Sümer Şen ile birlikte Yüreğir Belediye Başkanlığına yeni seçilen Fatih Mehmet Kocaispir’e ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunarak “STK ve belediyelerin iç içe çalışması gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

MANTI, “İŞ HAYATINDAKİ KADINLARIN EFEKTİF YOL ALMALARINI SAĞLAMA AMACINDAYIZ”

İŞKAD’ın faaliyetleri hakkında bilgi vererek amaçlarının iş hayatındaki kadınların efektif yol almalarını sağlamak olduğunu ifade eden Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Berman Mantı, “Üyelerimizle ekip olarak ziyaretinize geldik. Öncelikle bu bölgenin kalkınmasında çok başarılı bir dönem geçirmenizi diliyoruz. Bizlerin ciddi projelerimiz var. Sizin bölgenizdeki kadınlara nasıl yardımcı olabiliriz? Hangi projede bir arada ilerleyebiliriz? Bunları irdelemeye geldik. STK ve belediyelerin iç içe çalışması gerektiğine inanıyoruz. Biz İŞKAD olarak etkin bir festival düzenleyerek Adana’da ‘Üreten Kadın’ kitlesinin olduğunun farkındalığını yarattık. Bu konuda İstanbul ile de ciddi çalışmalar içerisindeyiz. Yüreğir ilçemizde üreten kadınlar varsa sizlerle birlikte onları gün yüzüne çıkarma amacındayız. Fikir teatisi yapmaya, sizlere bir katkı sunabilir miyiz? Bu yüzden buradayız.” dedi.

KOCAİSPİR, “ARZU VARSA, YOL BULUNUR”

İŞKAD Yönetici ve üyelerinin ziyaretinden çok mutlu olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Ülkemizde kadınların iş hayatına atılımıyla ilgili güzel bir atmosfer var. Yüreğir sosyokültürel olarak, ekonomik olarak Adananın en dezavantajlı ilçesidir. Bunu avantaja çevirme hedefindeyiz. Benim medeniyetten anladığım beton yapılaşma değil, insanın elinin toprağa değdiği, komşuluk ilişkisinin sıcaklığının yaşandığı, doğa ile temas kurulabilen insani bir ortamdır. İlçemizde genç bir nüfus var. Başarıya açlık var. Bu potansiyeli açığa çıkarma çabamız var. Yüreğirimizde yaşayan dezavantajlı kadınlarımızın avantajlı sürece dahil olabilmesi için belediye olarak elimizi taşın altına koyacağımızı söyledik. Kadınlarımızın ekonomik olarak ilerlemesi, iş hayatına katılmalarıyla ilgili neler yapılabilir? Biz varız. Sizin gibi toplumun sorunlarına duyarlı STK’ların somut, elle tutulur, ayakları yere basan proje ve önerilerine nasıl dahil olmamız gerekiyorsa o şekilde dahil oluruz. ‘Arzu varsa, yol bulunur.’ Biz hazırız. Ortaya bir vizyon koymak istiyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın