Okunma Zamanı:42 Saniye

Türkiye’de Covid-19 ile mücadele kapsamında huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar ile buradaki personelin aşılanmasına başlandı.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşılanmasında birinci aşamanın ikinci fazına geçildi. Huzurevleri, engelli ve yaşlı bakım evlerinde Covid-19 aşılaması başladı. 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezindeki yurttaşlara Sinovac firmasınca üretilen CoronaVac aşısının ilk dozu uygulandı.

Aşı çalışmaları dört aşamaya bölünmüş, ilk aşamada sağlık kurumlarında çalışanlar, huzurevi vb. yerlerde kalan ve çalışanlar ve 65 yaş üstü bireylere aşı yapılacağı belirtilmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün (18 Ocak) 81 ilin sağlık müdürleri ile yaptığı toplantı sonrası, aşılama programında birinci aşamanın ikinci adımına geçileceğini bildirmişti.

Koca, “Aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz. Yarından itibaren Huzurevleri ve Bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin aşılanmasına başlanacak. Aynı zamanda 90 yaş üzeri vatandaşlarımız için de program yarın başlıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: birgun.net

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın