Biz kimiz? -

Biz kimiz?

AdanaNeDiyor.com yazılı ve görsel basında artan maliyetler ve daralan basın, fikir ve ifade özgürlükleri karşısında aksiyon olarak profesyonel gazetecilerin bir araya gelerek kurduğu, yeni nesil teknolojiler ve mobil gazetecilik yöntemlerini kullanan (#Mojo)bağımsız bir editöryal reflekse sahip bir projedir.
Adanalıdır ama yerel değildir.

Adananediyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Birbuçuk TV YouTube Kanalı işbirliğinde kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Sosyal medya ve internetin sonsuz gücünü kullanarak yerel dinamiklerden beslenir ama evrensel bir yüksek ses olur.

Okunurluğu azalan, satışları düşen bu yönüyle de yerel demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan yerel basın sürdürülebilirliği için refleks gösterir.

Kent siyaseti ve yerel yönetimler üzerinde denetleme sorumluluğunu kullanırken, sivil toplum ve kültür sanat yaşamının da öne çıkan gelişmelerini yayınlarına taşır.

Sosyal içeriklerle yaşamın nabzını tutar. Toplumsal olaylara pencere açar, bakış açısı kazandırır. Irkçılık, cinsiyetçilik ve nefret suçlarına karşı, toplumsal cinsiyet eşitliği, emeğin yüceliği ve bir arada yaşama kültürüne katkı koyan bir yayın politikasını benimser.

Adananediyor.com yazılı basında artan maliyetler ve daralan basın, inanç, fikir ve ifade özgürlüklerine karşın aksiyon olarak deneyimli gazetecilerin bir araya gelerek kurduğu, yeni nesil teknolojiler ve mobil gazetecilik yöntemlerini kullanan (#Mojo), bağımsız bir editöryal reflekse sahip platformdur.


Adanalıdır ama yerel değildir.