Gürer: Bağlama kasabası hayvan sulama göleti bekliyor

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis’te Niğde’nin gölet ihtiyacı olan yerleşim yerleri ile inşaatları uzun zamandır devam eden göletlerin durumunu gündeme taşıdı. Gürer, il genelinde çok sayıda suluma suyu göleti ile hayvan sulama göletlerine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. 

TARIMSAL SULAMA SORUNU…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz olarak, Niğde’de bazı yerleşim birimlerindeki tarımsal suluma suyu sorununa dikkat çekti.

BAĞLAMA HAYVAN SULAMA GÖLETİ İSTİYOR 

Merkeze bağlı Bağlama beldesinde 12 bin küçükbaş hayvanın faydalanabileceği bir hayvan sulama göleti yapılması için yöre halkının talepte bulunduğunu aktaran CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Bağlama Kasabası Kirlendi mevki akarsuyunun olduğu yere bir an önce hayvanlar sulanması  için gölet yapılması gerektiğini anlattı. 

İMRAHOR VE HALAÇ GÖLETLERİ YARIM KALDI 

CHP Milletvekili Gürer, Ulukışla ilçesine bağlı İmrahor köyü ve Bor ilçesine bağlı Halaç köyü gölet inşaatları yarım bırakıldığını, köylülerin bir an önce göletlerin yapılmasını beklediğini ifade etti. 5 yol önce başlayan göletlerde inşaatlar yarım bırakıldı.Köylüler göletlerin yapılmasını istiyor.

SÖZ VERDİLER, YAPMADILAR

Bor Karanlıkdere köyü ile Niğde merkez Himmetli köyüne gölet sözü verilmesine rağmen göletlerin halen yapılmadığını Gökbez, Tekneçukur, Beyağıl, Güney, Maden köylerinin ise gölet beklediğini kaydeden CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Darboğaz, Porsuk, Emirler, Handeresi göletleri ne yazık ki gölet var ama göletler yeterli değildir. Bu bağlamda, Niğde’de sulama suyuyla ilgili sorunların bir an önce çözülmesi gerekir; kuru tarım yapılmakta, çiftçiler bu anlamda kayba uğramaktadır. Göletlerin, inşaatları başlayanların bitirilmesi, yeni gölet inşaatlarının  yapım talepleri karşılanması gerekmektedir…”

Bir cevap yazın