Gürer: AKP, taşeron işçilere verdiği sözü tutmadı -

Gürer: AKP, taşeron işçilere verdiği sözü tutmadı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, kamuda ayırım yapılmadan taşeron işçilerin tamamının asli kadroya alınması gerektiğini söyledi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, her fırsatta, taşeron işçilerin kadro taleplerini Meclis gündemine taşımaya devam ediyor. 

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan CHP Niğde Milletvekili Gürer, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamuda taşeron firmalarda çalışan işçilere, AKP iktidarı tarafından asli kadroya alınacağı sözü verildiğini hatırlattı. 

Çok sayıda taşeron işçinin halen kadroya alınmadığına dikkat çeken CHP Milletvekili  Ömer Fethi Gürer, “Her hafta taşeronda kalan firma işçileri sürekli kadro taleplerini Twitter ‘da etkinlik düzenleyerek duyurmak istiyorlar. Ne Bakanlıktan ne de iktidardan bunlarla ilgili bir açıklama yapılmıyor” dedi.

Tüm taşeron firmada kalan işçilerimizin mutlak surette kadro almalarının hak olduğuna vurgu yaptı.

TAŞERON FİRMADA KALAN KADROYA  HEMEN ALINSIN

CHP Milletvekili  Ömer Fethi Gürer, “ Taşeron firmada kalanların  hakları verilmelidir, mağduriyetler giderilmelidir. Kara yollarında, demir yollarında, Ulaştırma Bakanlığında, sağlıkta, şeker fabrikalarında, KİT’lerde binlerce işçinin kadro hakkı bir an önce verilmeli ve bunların mağduriyetleri giderilmelidir. İşçiler arasındaki ayrım sonlandırılmalıdır. Kadro için işçilerin hakkı tanınmalıdır” şeklinde konuştu. 

CHP milletvekili Ömer Fethi Gürer 696 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kapsam dışı bırakılan binlerce işçinin taşeron firmalardan kadroya geçirilmeleri için kanun teklifi vermişti. Yazılı soru önergeleri ve Meclis araştırmaları ile sorunu sürekli gündeme getirmeye devam ediyor. Gürer TBMM ‘de konuşmaları ile sorunun çözümü için çalışmalarına devam ediyor.

Bir cevap yazın