Gülergin'in öyküsü Adana'da gösterime girecek -

Gülergin’in öyküsü Adana’da gösterime girecek

‘’FOFO ve bizim çocuklar’’ belgeselinin galası Adana’da yapılacak.

Adana Demirspor’un efsane spor adamı Muharrem Gülergin’in yaşam öyküsünün anlatıldığı, Bir Adanalı belgeseli, “FOFO ve bizim çocuklar” gala gösterimi, 9 Kasım 2019’da Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

Türk Telekom Bölge Müdürü Yılmaz Tohumluoğlu ve film yönetmeni Adanalı Murat Ayman; Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Kültür ve Sosyal Tesisleri’ni  ziyaret ederek film hakkında, ÇGC Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Esendemir ve Mali Sekreter Mutlu Mete’ye film hakkında bilgi verip, galaya davet ettiler.

TÜRÜNÜN İLK ÖRNEĞİ

Yönetmenliğini Murat Ayman’ın yaptığı belgeselde efsane spor adamı Muharrem Gülergin’in hayatından önemli kestiler yer alıyor.  Adana Demirspor’da geçmişten günümüze emek vermiş bir çok ismin de yer aldığı  belgesel, yaklaşık 15 yıl boyunca gerçekleştirilen ve emek verilen bir çalışmanın ürünü. Ve bu katagoride türünün ilk örneği olma özelliği taşıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan yönetmen Murat Ayman, “FOFO ve bizim çocuklar’’ belgeseline, Adana Demirspor ile ilgili bu güne kadar yapılmış en kapsamlı tarih çalışması diyebiliriz. Adana Demirspor efsanesine gönül veren tüm Adanalıları da galada görmeyi arzuluyoruz” dedi.

Etkinliğin ücretsiz olduğunu kaydeden Yönetmen Ayman, belgesel gösteriminin ardından interaktif olarak soru-cevap şeklinde bir söyleşi gerçekleştirileceğini belirtti.

Bir cevap yazın