Gökhan Türkmen Adanalı modacının reklam yüzü oldu. Peki kim bu Adanalı ünlü modacı? -

Gökhan Türkmen Adanalı modacının reklam yüzü oldu. Peki kim bu Adanalı ünlü modacı?

Ünlü Müzisyen Gökhan Türkmen, tasarımcı Emre Erdemoğlu’nun, “ONU ALMA BENİ AL” adını verdiği, Lila ve turuncunun, mor ile buluştuğu 2020 Kış koleksiyonunun reklam yüzü oldu.             

Geçtiğimiz aylarda İstanbul Moda Haftası kapsamında 2020 Sonbahar-Kış koleksiyonunu muhteşem bir defileyle tanıtan tasarımcı Emre Erdemoğlu, şimdi de sahne kostümlerini tasarladığı yakın dostu Gökhan Türkmen ile kampanya çekimini gerçekleştirdi. 70’ler dönemini koleksiyonuna duygusal bir konseptle işleyen tasarımcının, Sezen Aksu şarkılarından da izler taşıyan “Onu Alma Beni Al” isimli koleksiyonu, sokak stilinin farklı formlarla birleştiriyor. 

 

Müzisyen Gökhan Türkmen’in kampanya yüzü olduğu, moda fotoğrafçısı Hakan Adil tarafından çekilen fotoğraflarda görülen erkek koleksiyonu, 70’ler stilinde parçalar, oversize formda kabanlar, desenli bomber ceketler, deri ceketler, parça boya kadife takımlar, uçuşan trençkotlar, lila rengi uzun el örmesi saçaklı kemerlerle dikkat çekiyor.

EMRE ERDEMOĞLU KİMDİR?

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım Bölümü’nden 2009 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Moda Akademisi’nde styling eğitimi alan Erdem Erdemoğlu ilk koleksiyonu ‘Sandık Lekesi’ ile EİB Moda Tasarım yarışmasında ikincilik ödülü aldı. Ardından İtalya’ya davet edilerek ilk defilesini orada gerçekleştirdi.

​Erdemoğlu, Damat Tween markasında üç senelik deneyiminden sonra, 2012 yılında kendi markasını kurdu. 2013 kış koleksiyonunu MBIFW kapsamında Studio show’uyla sunan tasarımcı, son olarak Türkiye’nin misafir ülke olduğu Pitti Uomo fuarında “7 tepeli şehrin 7 moda tasarımcısı” konsepti altında 2014 yaz koleksiyonunu sergiledi. Sadeliğin gerçek şıklık olduğuna inanan tasarımcı, kumaşları ve aksesuarları da hazırladığı koleksiyonun ruhuna, hikâyesine göre belirliyor. İfade etmek istediği dramatik bir hikâye ise koyu renkleri ve keskin hatları kullanıyor. 

Bir cevap yazın