Futbol Federasyonu Demirspor’a kapıyı kapattı, Karalar’ı eleştirdi

Okunma Zamanı:1 Dakika, 10 Saniye

TFF sosyal medyada kampanyaya dönüşen ve büyük destek bulan Adana Demirspor’un Süper Lig’e çıkarılarak ligin bay geçmeden oynanması çağrılarına kapıyı kapattı.

Federasyonun açıklamasında Adana Demirspor Kulüp Baikanı Murat Sancak’ın Karagümrük’ü tebrik ederek durumu kabullendiği, Zeydan Karalar’ın açıklamasının ise maksadını aştığı ifade edildi.

TFF’nin yapığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun 29 Temmuz 2020 tarihinde aldığı Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de düşmenin olmayacağına dair kararının ardından, son günlerde konunun çeşitli değerlendirmelere yol açması üzerine bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Özellikle Süper Lig’de takım sayısının artırılması hususunda bazı kulüplerimiz ve yöneticileri ile bir çok kesim tarafından çeşitli görüşler ortaya atılmıştır.

Hatırlatmak isteriz ki, Süper Lig’e çıkan son takım TFF 1. Lig Play-Off Finali’nde penaltılar sonucunda, Fatih Karagümrük takımı olmuştur.

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sayın Murat Sancak, finalin kaybedilmesi sonrasında Fatih Karagümrük’ü tebrik ederek, sonucu kabul ettikleri yönünde değerlendirmede bulunmasına rağmen, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’ın sosyal medyadan Süper Lig’in 22 takımla oynanması ve Adana Demirspor’un Süper Lig’e alınması yönünde “ilgili yerlerle görüştüğünü” ifade etmesi maksadını aşmaktadır.

Bu tarz söylemler, kamuoyunda farklı yorumlara ve beklentilere yol açmakta, aynı zamanda Türk futboluna zarar vermektedir.

Şunu önemle ifade etmek isteriz ki, TFF Yönetim Kurulu, Süper Lig’de 2020-2021 sezonunun 21 takımla oynanmasına; Kulüpler Birliği’nin ligden düşmenin kaldırılmasına yönelik ortak talebini değerlendirerek karar vermiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türkiye Futbol Federasyonu”

Kaynak: TFF’den Adana Demirspor açıklaması

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

Next Post

Karalar'dan TFF'ye cevap: Demirspor'un çıkmasını istemek en büyük hakkımdır

Paz Ağu 2 , 2020
Federasyonun açıklamasında “maksadını aştı” diyerek eleştirdiği Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan TFF’ye jet cevap geldi. Karalar, “Her Adanalı gibi benim de hakkımdır” dedi. Karalar, Adana Demirspor’un Süper Lig’e çıkarılması yönünde çağrı yapmış ve bu konuda tavrını göstermişti. TFF ise bu konudaki açıklamasında Zeydan Karalar’ı “Maksadını aşmıştır” diyerek hedef aldı. […]