“Esrar perdesi” ile bir dönemin efsanesi olan Selahattin Özdemir hayatını kaybetti -

“Esrar perdesi” ile bir dönemin efsanesi olan Selahattin Özdemir hayatını kaybetti

Damar şarkıların Adanalı ustası, acıyı sevince gizleyen, “Esrar perdesi” şarkısıyla bir dönemin efsanesi olan arabeskin kralı Selahattin Özdemir yaşamını yitirdi.

Merkez Yenişehir ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki evinde 2 gün önce rahatsızlanarak Toros Devlet Hastanesine kaldırılan 56 yaşındaki Özdemir, yoğun bakımda tedavi altına alındı. Kalp krizi geçirdiği öğrenilen sanatçı, bugün öğle saatlerinde hayatını kaybetti.

ÖLÜM HABERİ AİLESİNİ YIKTI

Özdemir’in yakınları ve sevenleri, ölüm haberi üzerine hastaneye gitti. Özdemir’in kardeşi Suat Özdemir ve ağabeyi Sabahattin Özdemir, ölüm haberinin ardından uzun süre gözyaşı dökerek birbirlerine sarıldı.

Suat Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ağabeyimin sağlığı gayet iyiydi. Geçen günlerde beni telefonla arayarak ‘Nefesim kesiliyor’ dedi. O sırada kalp krizi geçiriyormuş. Ben de hemen sağlık ekiplerini evine yolladım. Önce özel bir hastaneye, oradan da sevkle Toros Devlet Hastanesine götürüldü. Sevenlerinin başı sağ olsun. Türkiye büyük bir değerini kaybetti. Ölüm haberiyle birlikte kötü olduk. Uğraştık, çabaladık ama onu hayata döndüremedik.” dedi.

Sanatçı için yarın merkez Yenişehir ilçesindeki Muğdat Camisi’nde cenaze töreni düzenleneceğini belirten Özdemir, cenazenin Mersin’de defnedileceğini kaydetti.

Özdemir 90’lı yıllarda yaptığı arabesk şarkılarla akıllara kazınmış, besteleri milyonlara ulaşmış ama mütevazi yaşamını sürdürmüştü.

Adananediyor.com olarak sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Bir cevap yazın